Symulator lokomotywy dostępny dla każdego

Super nowoczesny symulator pojazdu kolejowego dostępny nie tylko dla maszynistów. Urządzenie, na którym od września ub. r. szkolą się przyszli kolejarze, Koleje Mazowieckie udostępniają teraz również osobom spoza spółki.

symultor

Osoby chętne do skorzystania z symulatora proszone są o zgłoszenie się pod adres: „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o., ul. Lubelska 26, 03-802 Warszawa, lub skierowanie prośby za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail:szkolenia.zawodowe@mazowieckie.com.pl

Koleje Mazowieckie posiadają jeden z najnowocześniejszych symulatorów pojazdu kolejowego,
a jednocześnie jedyny w kraju symulator elektrycznego zespołu trakcyjnego typu 22WEe – EN76 „Elf”. Symulator znajduje się na terenie Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Ochota
przy ul. Mszczonowskiej 5 w Warszawie. Urządzenie spełnia wymagania określone w § 6 ust. 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 23 października 2014 r. w sprawie ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów oraz kandydatów na maszynistów (Dz. U. 2014 poz. 1566).

Szkolenie na symulatorze może obejmować prowadzenie pociągu na zwizualizowanych trasach stanowiących odzwierciedlenie odcinków linii kolejowych: Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia (linia dalekobieżna i linia podmiejska), Warszawa Zachodnia – Piaseczno, Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna, Warszawa Wschodnia – Legionowo, które mogą być dowolnie konfigurowane, z widokiem przez szybę czołową, przy odtwarzaniu zarówno typowych, jak i niestandardowych scenariuszy eksploatacyjnych, technicznych i pogodowych, w szczególności takich jak awaria pojazdu kolejowego, trudne warunki atmosferyczne, nieprawidłowe działanie podzespołów, wystąpienie zdarzenia kolejowego lub usterki urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Reklama