Włamywacze w rękach policji

W dniu 13.08.2015r. około godziny 1.10 w nocy dyżurny KPP Żyrardów został poinformowany o włamaniu do samochodu m-ki Citroen do którego miało dojść na ul. 11-go Listopada w Żyrardowie. Na miejsce został skierowany patrol . Policjanci w trakcie rozpytania świadka zdarzenia ustalili, że sprawca włamania był ubrany w czarne spodnie dresowe, szarą bluzę oraz białe buty sportowe. Policjanci szybko przeanalizowali przebieg służby ,powiązali ten fakt z tym, że w dniu 12 sierpnia 2015r. podczas patrolu miasta kilka godzin wcześniej widzieli mężczyznę który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Podczas penetracji miasta w rejonie ul. Chopina i Legionów Polskich zatrzymali mężczyznę który był ubrany jak sprawca włamania. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie jego kontroli osobistej ujawniono przy nim rzeczy pochodzące z włamania do samochodu. W trakcie wykonywanych z nim czynności mężczyzna przyznał się jeszcze do jednego włamania do samochodu którego dokonał tej samej nocy.

Zatrzymany po pościgu

W nocy 15.08.2015 policjanci OPI KPP Żyrardów zatrzymali po bezpośrednim pościgu sprawcę włamania do sklepu ze sprzętem elektronicznym przy ul. Girarda w Żyrardowie Przy mężczyźnie znaleziono torbę w której znajdowały się przedmioty pochodzące w z włamania do sklepu. W/w mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Włamanie do mieszkania

W dniu 17.08.2015r. około godziny 14.25 dyżurny KPP w Żyrardowie został powiadomiony telefonicznie o usiłowaniu włamania do mieszkania w bloku przy ulicy Struga w Żyrardowie. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Kryminalnego oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego KPP Żyrardów . Na miejscu policjanci ustalili rysopis sprawcy oraz jak był ubrany i podjęli obserwację oraz kontrole klatek schodowych. W trakcie obserwacji zauważyli mężczyznę nerwowo wyglądającego przez okno. Odpowiadał on rysopisowi sprawcy. Mężczyzna po chwili był w rękach policji. Już na miejscu przyznał się do próby włamań do kilku mieszkań usytuowanych na klatce schodowej , na której został zatrzymany.

Oprac. Robert Pyta, Wydział Prewencji KPP Żyrardów

SONY DSC

SONY DSC

fot. arch. KPP Żyrardów

Reklama