Żyrardów też ma swój pchli targ

SONY DSC

SONY DSC

Drobiazgi, bibeloty, ubrania, zabawki i wiele innych zalegających na strychach, w garażach i szafach dostały w sobotę drugie życie w Żyrardowie. Przy pofabrycznych halach Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie odbył się pierwszy pchli targ czyli tzw Przydasie. Przy okazji odwiedzający wsparli muzeum, które rozprowadzało cegiełki w wysokości 5, 10 i 15 złotych, a także Dom Samotnej Matki w Brwinowie, na rzecz której można było coś przekazać.

Pchle targi są coraz popularniejsze i to nie tylko w internecie. Coraz częściej organizowane są w małych i średnich miastach w ogólnodostępnych miejscach. Pod Warszawą odbywają się od lat w Milanówku, Brwinowie. Pruszkowie, Grodzisku Mazowieckim nawet Jaktorowie.

To doskonały sposób na pozbycie się bibelotów, przeczytanych książek, nieużywanych zabawek i ubrań, które zalegają strychy, szafy i garaże.

SONY DSC

SONY DSC

-Nie chcemy wyrzucać swoich rzeczy, bo jesteśmy do nich przywiązani, a tak najłatwiej oddać, wymienić, pozbyć się jakichś przedmiotów, które zalegają w naszych kątach- mówi współorganizatorka Przydasiów w Żyrardowie Beata Sodoś. W sobotę pojawiło się kilkudziesięciu sprzedających i kilkuset kupujących. Pchli targ odbywał się od 11 do 16.00. Nie wykluczone, że w Żyrardowie będą kolejne. / Anna Wrzesień

Reklama