Ruszyły zapisy na bezpłatne badania pod katem nowotworów jamy ustnej

badania rak

Fundacja Z uśmiechem przez życie  oraz gabinet Dent- Lux w Żyrardowie zapraszają na bezpłatne badania pod kątem nowotworów jamy ustnej. Badania odbędą się 17 października 2015 (sobota). Będzie to  bezpłatna akcja profilaktyki nowotworów jamy ustnej i języka. Rak jamy ustnej jest złośliwym nowotworem. Nowotwory jamy ustnej stanowią około 40% całkowitej liczby zachorowań na raki złośliwe w obrębie głowy i szyi. Późne wykrycie nowotworu powoduje śmiertelność 50-60% chorych w czasie pięciu lat.

Szybko rozpoznany rak jamy ustnej jest w 80% wyleczalny, ale ważna jest wczesna profilaktyka i leczenie. W ramach dnia otwartego pod hasłem „Profilaktyka stomatologiczna, profilaktyka przeciwrakowa” Fundacja Z uśmiechem przez życie we współpracy z gabinetem Dent-Lux w Żyrardowie, mieszczącego się przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 28, w dniu 17 października 2015 r. przeprowadza profilaktyczne bezpłatne badanie wczesnego wykrywania nowotworów jamy ustnej i języka. Bezbolesne i bezinwazyjne badanie błony śluzowej jamy ustnej przeprowadza lekarz stomatolog przy pomocy urządzenia Oralitest. Badanie Oralitest umożliwia szybką i skuteczną identyfikację nawet kilkumilimetrowych zmian zapalnych i przednowotworowych, rozwijających się w głębszych warstwach błony śluzowej jamy ustnej.

Takie akcje przeprowadzono już z sukcesem w innych powiatach. Badanie jest całkowicie bezpłatne, a Fundacja działa na zasadach non-profit.  Fundacje chce przebadać 80 osób, dlatego należy się wcześniej zapisać na badania. Nr tel na plakacie.

badania rak 2

Reklama