Kronika KPP Żyrardów

Sprawca rozboju w Żyrardowie, nietrzeźwy kierowca, który spowodował wypadek i niedoszły złodziej wpadli w ręce policji. Kronika KPP Żyrardów.

SONY DSC

SONY DSC

Sprawca rozboju zatrzymany

Żyrardowscy kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju. Do zatrzymania doszło w niedzielę, (30.08), w niespełna dwie godziny po dokonaniu przestępstwa. 52-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju i przyznał się do popełnienia czynu poddając dobrowolnie karze.

W niedzielę, (30.08) około godz. 3-ciej nad ranem, oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie, że na klatce schodowej jednego z bloków mieszczących się przy ul. 1-go Maja w Żyrardowie słychać krzyki awanturujących się osób. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol interwencyjny, który w mieszkaniu zastał pobitą kobietę. Mężczyzna zbiegł jeszcze przed przyjazdem policjantów, toteż funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

52-latek został zatrzymany w niespełna dwie godziny po dokonaniu przestępstwa i doprowadzony do policyjnego aresztu w żyrardowskiej komendzie.

Jak ustalili mundurowi, napastnik zażądał od konkubiny wydania karty bankomatowej wraz z numerem pin. Gdy pokrzywdzona odmówiła, mężczyzna ją związał, okradł i pobił używając metalowej patelni. Sprawca spowodował u pokrzywdzonej liczne obrażenia głowy i ciała.

Mężczyzna był już wcześniej karany, tym razem usłyszał zarzut dokonania rozboju.

W poniedziałek (31.08), decyzją Sądu Rejonowego w Żyrardowie, wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze i usłyszał wyrok 3 lat kary bezwzględnego pozbawienia wolności.

st.post. Ewa Piątek-Kwasek

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie

Spowodował wypadek w stanie nietrzeźwości-został zatrzymany

W miniony poniedziałek (01.09), około godz. 16-tej, oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie, że przy ul. 1-go maja w Żyrardowie, doszło do wypadku. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego, który potwierdził zdarzenie.

Według ustaleń policjantów, 40-letni żyrardowianin kierujący pojazdem marki Ford Focus, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Citroen i najechał na jego tył. W wyniku zderzenia pojazdów, 30-letni kierujący Citroenem trafił do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierujący Fordem posiadał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Za spowodowanie wypadku będąc pod wpływem alkoholu, bądź środka działającego podobnie do alkoholu, Kodeks Karny przewiduje do 3 lat Kary pozbawienia wolności, natomiast za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje do 2 lat kary pozbawienia wolności.

st.post. Ewa Piątek-Kwasek

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie

Chciał okraść kościół- został zatrzymany

W minioną niedzielę (30.08), tuż przed godz. 3-cią w nocy, oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie, że ochrona obiektu ujęła na gorącym uczynku sprawcę włamania do kościoła p.w. Chrześcijan Baptystów, przy ul. 1-go maja w Żyrardowie.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 22-latka celem wyjaśnienia sprawy.

Podczas przesłuchania, mężczyzna oświadczył, że chciał ukraść z kościoła sprzęt elektroniczny, jednak przybyli na miejsce pracownicy firmy ochroniarskiej pokrzyżowali mu plany.

Sprawca usłyszał zarzut usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem i przyznał się do popełnionego czynu.

Za przestępstwo tego typu Kodeks Karny przewiduje od 1 roku, do 10 lat kary pozbawienia wolności.

st.post. Ewa Piątek-Kwasek

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie

Reklama