Kronika PSP Żyrardów

W piątek 25 września od g. 8.30 28 strażaków z 6 jednostek OSP z gminy Wiskitki na prośbę policji przez ponad trzy godziny przeczesywało teren w miejscowości Sokule. Poszukiwano zwłok mężczyzny, który zaginął w czerwcu br., niestety poszukiwania nie przyniosły rezultatu.

SONY DSC

SONY DSC

W sobotę 26 września tuż przed 5 rano dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o płonącym niezamieszkałym budynku położonym w miejscowości Zazdrość. W chwili dojazdu pierwszego zastępu budynek w całości był ogarnięty płomieniami. Sukcesywnie w miarę jak dojeźdzały kolejne zastępy rozwinięto cztery linie gaśnicze i po kilkunastu minutach uporano się z ogniem. Po ugaszeniu pożaru przeszukano pomieszczenia, żeby wykluczyć ewentualne ofiary, na szczęście nikogo nie odnaleziono. Ponieważ istniało podejrzenie celowego podpalenia na miejsce wezwano policjantów. W ponad sześciogodzinnej akcji brało udział 26 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP: Korytów, Wręcza, Radziejowice, Żyrardów.

Również w sobotę ok. 11.35 na drodze 719 w miejscowości Puszcza Mariańska doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia jedna z osób została ranna i odwieziona przez pogotowie do szpitala. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali teren akcji, odłączyli akumulatory w pojazdach. Po zabraniu uszkodzonych pojazdów, uprzątnięto jezdnię z rozbitych elementów. W prawie dwugodzinnej akcji brało udział 10 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP Waleriany.

Reklama