Olimpiadka w Jesionce

 

jesionka dz1

W zmaganiach w 10 dyscyplinach sportu na miejscowym Orliku mogły wziąć udział dzieci w Jesionce w ostatnią niedzielę. Olimpiadkę 2015 zorganizowała Kuźnia Inicjatyw „Wiskitki.org”. Impreza odbyła się dzięki współpracy z samorządem gminy i lokalnymi przedsiębiorcami.

Zabawa trwała od godz. 11.00 do 14.00. Uczestnicy Olimpiadki mieli za zadanie odwiedzić 10 stanowisk z rozmaitymi konkurencjami sportowymi, jak: skok w dal, przeciąganie liny, rzut ringo, bieg przez płotki. Ogromną popularnością cieszyła się szkółka tenisowa zorganizowana przez klub sportowy Matchpoint z Żyrardowa. Wszyscy uczestnicy mieli pomalowane buzie w barwach narodowych oraz otrzymali poczęstunek dzięki wsparciu firmy Agripak ze Starego Drzewicza. Zwieńczeniem rywalizacji sportowej było wręczenie wszystkim złotych medali ufundowanych przez Gminę Wiskitki. Najlepsi w swoich konkurencjach otrzymali karty wstępu do sali zabaw Żyrafa w Żyrardowie przekazane przez właścicieli sali.

jesionka dz2

-Bardzo się cieszymy, że na nasze zaproszenie do współorganizowania Olimpiadki odpowiedziały władze gminy i lokalni przedsiębiorcy – mówi Jakub Kamiński prezes Kuźni Inicjatyw „Wiskitki.org” – dzięki temu wsparciu i dużej pracy członków i wolontariuszy naszego stowarzyszenia, udało się zorganizować naprawdę świetną imprezę.

Przeprowadzenie Olimpiadki wsparli także wolontariusze projektu Szlachetna Paczka. Był to pierwszy akcent współpracy Kuźni Inicjatyw i Szlachetnej Paczki Rejonu Żyrardów, ale organizatorzy maja nadzieje, że nie ostatni./ Kuźnia Inicjatyw

Reklama