Trwa Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd

Wystawy prac malarskich, fotografii, rzeźby i instalacji przestrzennych na 8 tys m2 pofabrycznych hal, koncerty, pokazy filmów, spektakle teatralne, happeningi i 60 spotkań z gwiazdami świata sztuki, nauki i mediów. W Żyrardowie trwa Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd.

Festiwal to 10 dni różnego rodzaju wydarzeń w Żyrardowie. Nieoficjalnie rozpoczął się już w piątek wystawą surrealisty i modernisty, najwybitniejszego ukraińskiego malarza Ivana Marchuka. Od soboty oglądać można pozostałe wystawy malarstwa, rzeźby i grafiki itp wybitnych studentów i absolwentów najważniejszych szkół artystycznych w kraju i nie tylko.

SONY DSC

SONY DSC

W sobotę odbyła się pierwsza z kilku sztuk teatralnych, znakomity monodram Jana Peszka, w programie przewidziano też cztery dni pokazów filmów wychowanków m.in. Szkoły Filmowej w Łodzi ,a także debaty z udziałem artystów, rektorów uczelni i samorządowców.

W czasie Festiwalu Miasto Gwiazd Żyrardów odwiedzi około 60 wybitnych postaci świata sztuki, kultury i nauki, wśród nich m.in. Olgierd Łukaszewicz, Maria Seweryn, Jan Peszek, Krzysztof Piesiewicz, Robert Gonera czy Maria Czubaszek. Festiwal zakończy koncert Macieja Maleńczuka. Szczegółowy program na stronie www.miastogwiazd.pl. / Anna Wrzesień.

Reklama