Udane starty GKK Opty

Po zgrupowaniu w Miłkowie pozostały tylko wspomnienia. Trener zajął się Młodzikami, ale nie może zapominać o starszych. Dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Sadowskiego mieli możliwość startów w kilku imprezach. Już 15 sierpnia uczestniczyli w „Cudzie nad Wisłą” w Radzyminie, gdzie w Juniorach Młodszych zajęli całe podium. Mistrzem Mazowsza został Bartek Kucharski, drugi był Janek Kwiatkowski, trzeci – Mistrz Polski Kuba Wangin. W Żakach – Adrian Kowalczyk był 5, Marcin Wydrzyński – 6. W Młodzikach Tomek Kowalczyk – 3, Grzesiek Olszewski po defekcie nie ukończył, podobnie jak Remek Kołosowski.

kolarze

Kolejne ściganie to Mem. Królaka w Warszawie, gdzie niezwalniający tempa Juniorzy Młodsi ponownie zdobyli dublet, wygrał Kuba Wangin przed Jankiem Kwiatkowskim. Co prawda zastanawia dziwna kategoria w jakiej musieli się ścigać (1998-2001), co więcej wymyślą organizatorzy, żeby tylko zarobić – musieliśmy płacić startowe – wg przepisów PZKol zawodnicy kat. Młodzik i Junior Młodszy zwolnieni są z opłat. To nie służy kolarstwu!!!
Kuba Jurasz był 6 w Juniorach, Bartek Winiarski po defekcie musiał się wycofać, podobnie jak Mateusz Pomaski w Juniorach Młodszych.

Niedziela 30 sierpnia to udział w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Abramowie. Kolejny sukces Juniorów Młodszych – tym razem zwycięstwo odniósł Mateusz Pomaski, trzeci dojechał Janek Kwiatkowski. Cieszy forma przed Górskimi Mistrzostwami Polski./ tekst, fot. GKK Opty