W piątek wystawa, w sobotę oficjalnie rusza Miasto Gwiazd

fmg2

Wystawa pt. “Ivan Marchuk” 11 września br. nieoficjalnie rozpocznie VII Interdyscyplinarny Festiwal Miasto Gwiazd w Żyrardowie, który potrwa do 19 września. Wystawa nad którą patronat objął Minister Kultury Ukrainy, odbędzie się w Muzeum Mazowsza Zachodniego. Współgospodarzem wydarzenia obok dyrektora muzeum Bogusława Nietrzebki będzie Weronika Marczuk prezes zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy.

To pierwsza z wystaw, która zostanie zaprezentowana w czasie Miasta Gwiazd. Prace studentów szkół artystycznych, oraz wystawy indywidualne będą prezentowane w na 5 tys m2 festiwalowej galerii, w którą w tym czasie zmienią się pofabryczne hale w Żyrardowie. ArtPrezydentem Festiwalu będzie Jan Peszek, który symbolicznie go otworzy, a także wystąpi w znakomitym monodramie „Scenariusz dla nieistniejącego, ale możliwego aktora instrumentalnego” Bogusława Schaeffera.

Kino Len stanie się miejscem spotkań z twórcami filmów i warsztatów z najlepszymi w swoim fachu. Na festiwalowej scenie będą pojawiać się artGoście, z którymi rozmawiać będą festiwalowi gospodarze. Szczegółowy plan dostępny jest na stronie: www.miastogwiazd.pl. /AW

FMG1

Reklama