Zatrzymany za kradzieże rowerów

DSCN3989

Żyrardowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się szeregu kradzieży rowerów na terenie powiatu żyrardowskiego. W piątek, (25.09) zatrzymany usłyszał zarzuty zarówno kradzieży, jak i kradzieży z włamaniem.

W wyniku ustaleń operacyjnych, w środę (23.09) br., policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, zatrzymali 23-letniego mieszkańca Żyrardowa, który jest podejrzany o szereg kradzieży rowerów na terenie Żyrardowa. Jak ustalili funkcjonariusze, 23-latek dokonał kradzieży co najmniej trzech rowerów.

W piątek, (25.09) br., żyrardowianin usłyszał trzy zarzuty związane z kradzieżami i kradzieżą z włamaniem. Za kradzież z włamaniem, Kodeks Karny przewiduje do 10 lat kary pozbawienia wolności.

Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie

W minionym tygodniu policjanci z Referatu Ruchu Drogowego i z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą.

Spotkania odbyły się w żyrardowskich szkołach i przedszkolach, a ich głównym tematem było bezpieczeństwo zarówno w drodze do szkoły, a jak i poza nią. Podczas tego typu spotkań profilaktycznych, policjanci tłumaczą uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, np. jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, czy co oznaczają poszczególne znaki i sygnały drogowe.

Dzieciom została przybliżona praca policjanta, a także umundurowanie policji, wielu z maluchów zadeklarowało, że w przyszłości chce zostać policjantem.

Podczas pogadanek, funkcjonariusze poruszyli również tematykę dopalaczy oraz skutków ich zażywania, a także przestrzegali przed obcymi ludźmi, którym nie wolno ufać.

Spotkania żyrardowskich policjantów z dziećmi i młodzieżą szkolną odbywają się przez cały rok szkolny, oraz wpisują się w działania profilaktyczne policji, które mają na celu zapobieganie przestępstwom w powiecie żyrardowskim, a także ochronę życia i zdrowia dzieci.

Spotkania odbyły się w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Żyrardowie, w ZSP nr 6 oraz w ZSP nr 7, w Żyrardowie.

Bezpieczny senior” w klubie seniora „Żyrardowianka”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie radzili seniorom, jak się uchronić przed staniem się ofiarą oszustów. Spotkanie z Seniorami z Klubu Seniora „Żyrardowianka” odbyło się w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Senior”.

W czwartek (24.09) br., o godz. 16-tej, w Centrum Kultury w Żyrardowie, policjanci z Komendy Powiatowej w Żyrardowie spotkali się z seniorami z Klubu Seniora „Żyrardowianka”.

Podczas spotkania, policjanci radzili starszym osobom, w jaki sposób ustrzec się przed oszustami działającymi m.in. metodą na tzw. „wnuczka”. Policjanci tłumaczyli, gdzie i w jaki sposób przechowywać swoje kosztowności i gotówkę, a także żeby bezmyślnie nie wpuszczać do domu osób obcych.

Seniorzy zadawali wiele pytań, a wiedza którą zdobyli na temat metod działania sprawców z pewnością pomoże seniorom w uchronieniu się przed oszustwami.

st. post. Ewa Piątek-Kwasek

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie

/E.P.K.

Reklama