Kronika PSP Żyrardów

W piątek 09 października 2015 r. ok. g. 21.05 w miejscowości Benenard prawdopodobnie na skutek awarii piecyka węglowego w ogniu stanął domek letniskowy. Na miejsce wysłano trzy zastępy gaśnicze z JRG Żyrardów oraz OSP Korytów. Niestety w chwili przybycia na miejsce cały obiekt objęty był ogniem, strażacy podali dwa prądy gaśnicze i po ugaszeniu pożaru przeszukali zgliszcza na szczęście nikogo w środku nie odnaleziono. W akcji trwającej ponad dwie godziny brało udział 15 strażaków.

SONY DSC

SONY DSC

W sobotę 10 października 2015 r. ok. g. 14.30 prawdopodobnie na skutek celowego podpalenia spłonęło ok. 8 ha nieużytków w pobliżu miejscowości Smolarnia. Wiejący wiatr powodował szybkie rozprzestrzenianie pożaru. Zagrożone były zabudowania znajdujące się w pobliżu drogi. Na szczęście dzięki szybkiej akcji udało się je uratować przed spaleniem. Z pożarem przez ponad 6 godzin walczyło 47 strażaków z JRG Żyrardów, OSP: Żyrardów, Bartniki, Jesionka, Grabina, Puszcza Mariańska, Miedniewice. Na miejsce wezwano patrol policji celem podjęcia czynności dochodzeniowych.

W sobotę 10 października tuż przed północą mieszkańcy budynku wielorodzinnego przy ul. Legionów Polskich w Żyrardowie zaalarmowali strażaków o dymie wydobywającym się z okna jednego z mieszkań. Strażacy w aparatach powietrznych weszli do środka mieszkania, wyprowadzili z niego lokatorkę, którą przekazali załodze karetki pogotowia. Pozostawiony na kuchni garnek z jedzeniem zalali wodą a następnie przewietrzyli mieszkanie. Po zakończonej akcji lokal przekazano protokołem właścicielce, która nie wymagała hospitalizacji i została na miejscu.

W poniedziałek 12 października 2015 r. ok. 02.26 kierowca samochodu ciężarowego z naczepą, poinformował o zapaleniu się opony na jednym z kół naczepy. Przyczyną zapłonu było prawdopodobnie zablokowanie hamulców, kierowca odpiął ciągnik od naczepy i odjechał nim na bezpieczną odległość. Po dojeździe na miejsce strażacy podali dwa prądy wody a po ugaszeniu ognia poinformowali o zdarzeniu zarządcę drogi. W godzinnej akcji brało udział 10 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Korytów.

Pozostałe zdarzenia:

kot na drzewie – 1 zdarzenie

gniazdo owadów – 1 zdarzenie

pożar traw i śmieci – 9 zdarzeń

pożar pojazdów – 2 zdarzenia

/ Oficer Prasowy PSP Żyrardów mł. bryg. mgr inż. Piotr Grzelecki

Reklama