Seria napadów- zatrzymani trzej sprawcy

Żyrardowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dopuścili się między innymi napadu na stację benzynową i sklep, przy użyciu przedmiotu przypominającego broń. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Odpowiedzą za rozboje.

DSCN3989

W nocy, z czwartku na piątek (1-2.10) br., oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie, że na jednej ze stacji benzynowych w Żyrardowie doszło do napadu. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili zdarzenie.

W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że napadu na stację dokonało trzech zamaskowanych sprawców. Napastnicy, wykorzystując przedmiot przypominający pistolet, zażądali wydania pieniędzy od pracowników stacji benzynowej, po czym zbiegli z miejsca zdarzenia.

W piątek (2.10), około godz. 11-tej., otrzymaliśmy zgłoszenie, o podobnym zdarzeniu. Tutaj,

że dwóch sprawców, wykorzystując przedmiot przypominający pistolet dokonało napadu na jeden z żyrardowskich sklepów spożywczych.

W obydwu przypadkach, mechanizm działania sprawców był podobny. Mężczyźni sterroryzowali pracowników zarówno stacji benzynowej jak i sklepu, oddając kilka strzałów z broni gazowej w kierunku półek z alkoholem i żądając wydania pieniędzy z kas, następnie zbiegli.

Chwilę po dokonaniu drugiego napadu, oficer dyżurny tut. komendy otrzymał zgłoszenie, że nieznany sprawca agresywnie się zachowywał wobec przypadkowego przechodnia, grożąc mu przedmiotem przypominającym pistolet.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie podjęli szereg czynności operacyjno-procesowych, między innymi przeprowadzili kryminalistyczne badania miejsc zdarzeń, przesłuchali świadków, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne.

Zgromadzony materiał operacyjno-dochodzeniowy pozwolił na wytypowanie sprawców tych przestępstw.

Trzej mężczyźni, podejrzani o ich dokonanie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Sprawcy, to mieszkańcy Żyrardowa, w wieku od 27 do 33 lat, byli już wcześniej znani policji.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania rozbojów, oraz stosowania gróźb karalnych.

Za przestępstwo dokonania rozboju kodeks karny przewiduje do 12 lat kary pozbawienia wolności.

/E.P.K.

Reklama

Jedna odpowiedź to “Seria napadów- zatrzymani trzej sprawcy”

  • Polak

    Dziwi mnie to, że znaleziono świadków zdarzenia mnie jak okradali z telefonów w naszym mieście, tylko się przyglądali nikt mi nie pomógł a telefonów do dzisiaj nie znaleziono ! Jak będę w miejscu takiego zdarzenia też to oleje i będzie miał to gdzieś niech kradną zabiją a ja będę odwrócony plecami i pójdę do domu, jak to było w moim przypadku jak Kamil S z farbiarskiej mnie okradł razem ze swoim kolegą i później następnych dwóch, których nie zidentyfikowałem.

Trackbacks

  •