12 lat za… napad i kradzież butelki alkoholu?

W miniony weekend, żyrardowscy kryminalni zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca Żyrardowa, który  w jednym ze sklepów w gminie Radziejowice dokonał rozboju. Łupem sprawcy padła… butelka alkoholu. Teraz, mężczyźnie grozi do 12 lat  pozbawienia wolności.

SONY DSC

SONY DSC

W nocy, z piątku na sobotę (30-31.10) br., Oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w gminie Radziejowice w powiecie żyrardowskim doszło do napadu na sklep.

Na miejsce zostali natychmiast skierowani policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, którzy pod wskazanym adresem zastali pokrzywdzonego, natomiast sprawca zbiegł z miejsca popełnienia przestępstwa.

Jak ustalili funkcjonariusze, chwilę przed ich przyjazdem, sprawca posługując się nożem doprowadził do stanu bezbronności pracownika sklepu, po czym dopuścił się kradzieży butelki alkoholu.

Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za mężczyzną, który jednak nie trwał długo, gdyż nieopodal miejsca popełnienia przestępstwa, mężczyzna szedł wzdłuż ulicy, trzymając w jednej dłoni nóż, w drugiej butelkę skradzionego alkoholu.

Kiedy policjanci nakazali mężczyźnie, aby rzucił trzymane przedmioty na ziemię, ten nie reagował na wydawane polecenia, toteż policjanci byli zmuszeni do użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Następnie mężczyzna został zatrzymany przez policjantów oraz doprowadzony do komendy celem złożenia wyjaśnień.

Zatrzymany, to 35-letni mieszkaniec Żyrardowa, który był już wcześniej karany.

Mężczyzna ten został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że posiadał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu, 35-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju oraz uszkodzenia ciała pracownika sklepu.

Decyzją sądu, na wniosek prokuratora, wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje do 12 lat kary pozbawienia wolności.

st. post. Ewa Piątek-Kwasek

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie

Reklama

Jedna odpowiedź to “12 lat za… napad i kradzież butelki alkoholu?”

  • Polak

    Znając życie sprawę umorzą bo powiedzą, że to była niska szkodliwość czynu albo dostanie w zawieszeniu tak to jest w naszym kraju bezprawia, bo inaczej tego nazwać nie można.

Trackbacks

  •