Próbował wykraść pieniądze z bankomatu. Już został zatrzymany

Żyrardowscy kryminalni zatrzymali 25-letniego mieszkańca Żyrardowa podejrzanego o kradzież  torebki z zawartością m.in. karty bankomatowej, przy pomocy której usiłował wypłacić pieniądze z bankomatu. Zatrzymanemu grozi nawet do 10 lat więzienia.

DSCN3989

W minioną środę, policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, zatrzymali 25-letniego żyrardowianina, który jest podejrzany o kradzież i usiłowanie kradzieży z włamaniem. Według policyjnych ustaleń, mężczyzna ten skradł torebkę z zawartością dwóch telefonów, kluczy do mieszkania oraz portfela z dokumentami, wraz kartą bankomatową. Następnie, przy użyciu skradzionej karty, dwukrotnie usiłował wypłacić pieniądze z jednego z bankomatów na terenie Żyrardowa. Zamierzonego celu jednak nie osiągnął z uwagi na skuteczne zabezpieczenia antywłamaniowe w bankomacie. Ponadto, w miniony wtorek mężczyzna skradł rower sprzed jednego ze sklepów.

Żyrardowianin usłyszał łącznie cztery zarzuty, m.in. dokonania kradzieży oraz dwóch usiłowań kradzieży z włamaniem do bankomatu i przyznał się do popełnionych przestępstw. Za kradzież z włamaniem mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

/Ewa Piątek- Kwasek, Oficer Prasowy KPP Żyrardów

Reklama