Żyrardów przygotowuje paczki dla kombatanta ze Lwowa

Ruszyła akcja Paczka dla kombatanta ze Lwowa. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego oraz kilku mazowieckich szkół przygotowują świąteczne paczki żywnościowe dla byłych polskich żołnierzy pozostałych po wojnie za wschodnią granicą Polski. Dziś wielu z nich żyje w biedzie. 

paczki 1

Akcja odbywa się po raz ósmy z inicjatywy obwodu warszawskiego Zrzeszenia WIN. Paczki przygotowywane są przez 10 szkół z Mazowsza według ustalonej listy. Trafia do nich blisko 20 podstawowych polskich produktów żywnościowych. Do każdej z nich darczyńcy dołączają też opłatek i własne życzenia.

W samym Lwowie nadal żyje około 30 kombatantów, znacznie więcej jest ich w okolicach Lwowa. Jeśli paczek jest więcej trafiają do polskich rodzin na Ukrainie, żyjących w niedostatku. Do akcji przyłączyć się może każdy. Wystarczy spakować produkty do paczki 30x30x30 i do 5 grudnia dostarczyć do jednego z punktów akcji ( w Żyrardowie LO im Stefana Żeromskiego p. Sławomir Maszewski lub klasa III D).

p Zappe (2)

Do paczek należy włożyć 1 kg mąki, 1 kg cukru, 1 kg kaszy, makaron, 1 kg ryżu, opakowanie ptasiego mleczka, ciastka typu „jeżyki”, duża czekolada, olej kujawski, kawa rozpuszczalna, herbata w saszetkach, kakao, 4 konserwy mięsne, lub dwie większe np szynka, puszka ananasów, puszka brzoskwiń, kostki rosołowe np Knorr, ewentualnie konserwy rybne.

Więcej na stronie: http://www.lo.zyrardow.edu.pl/

Reklama