Kronika PSP Żyrardów

Wypadek na ulicy Mickiewicza, tlenek węgla w cukierni, martwe zwierzę w studni i samochód w płomieniach w Żyrardowie. Kronika PSP Żyrardów.

W poniedziałek 14.12.2015 ok. g. 08.38 jedenastu strażaków z JRG Żyrardów i OSP Korytów brało udział w akcji związanej z wypadkiem drogowym jaki miał miejsce na ul. Mickiewicza w Żyrardowie. Na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa doszło do zderzenia dwóch pojazdów. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kobieta podróżująca Lanosem. W chwili dotarcia na miejsce strażaków, znajdowała się już pod opieką pogotowia ratunkowego. Działania strażaków polegały na oznakowaniu i zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów i usunięciu pozostałości powypadkowych.

Również w poniedziałek 14.12.2015 r. ok. 09.19 dał o sobie znać „cichy zabójca”. Pracownica jednej z żyrardowskich cukierni podczas wykonywania swoich obowiązków, straciła przytomność. Na miejsce wezwano również pogotowie i policję. W momencie przyjazdu strażaków kobieta znajdowała się już pod opieką ratowników pogotowia ratunkowego. Strażacy dokonali pomiarów miernikiem gazowym, który wykazał stężenie tlenku węgla na poziomie 50 jednostek. W związku z powyższym przewietrzono pomieszczenia i nakazano właścicielowi dokonanie przeglądu instalacji wentylacyjnej. Na miejscu obecny był Komendant Powiatowy PSP w Żyrardowie.

We wtorek 15.12.2015 r. pięciu strażaków z OSP Grabce Towarzystwo wyciągało martwe zwierzęta, które wpadły do niezabezpieczonej studni na jednej z posesji w miejscowości Górki. Martwe koty zabezpieczono w foliowych workach i przekazano firmie zajmującej się utylizacją martwych zwierząt. Właścicielowi zakazano użytkowania wody ze studni do celów spożywczych, do czasu zdezynfekowania wody i wykonania badań przez Sanepid.

W czwartek 17.12.2015 r. ok. 21 prawdopodobnie na skutek celowego podpalenia w płomieniach stanął samochód osobowy opel zaparkowany na ul. Dekerta w Żyrardowie. Przybyli na miejsce strażacy JRG Żyrardów uporali się z ogniem podając jeden prąd gaśniczy do wnętrza komory silnika. Na miejsce wezwano patrol policji a pojazd w stanie ugaszonym przekazano właścicielowi.

Pozostałe zdarzenia:
pożar śmieci – 1 zdarzenie
pomoc policji – 1 zdarzenia
zapach gazu – 1 zdarzenie
kot w studni – 2 zdarzenia
usuwanie powalonych drzew – 3 zdarzenia
zadymienie w budynku – zdarzenie

/Oficer Prasowy PSP Żyrardów, mł. bryg. mgr inż. Piotr Grzelecki

Reklama