Mikołajki opanowały nawet małe świetlice

SONY DSC

SONY DSC

Warsztaty, spektakle, bale, zabawy, zawody, biegi, w plenerze i salach widowiskowych i główny punkt programu, wizyta św Mikołaja. Mikołajki opanowały w ostatnie weekend nawet wiejskie świetlice.

Im mniejsze Mikołajki, tym większa kreatywność. W Jesionce dzieci brały udział w wielu kreatywnych konkursach i zabawach, w Żyrardowie w Ogródku Jordanowskim przy ulicy Reymonta prawdziwymi gwiazdami byli policjanci a wolontariuszami uczniowie szkół mundurowych. -Dzieciaki super się bawiły, chętnie brały udział w konkursach i najczęściej prawidłowo odpowiadały na nasze pytania- mówi Robert Pyta z KKP w Żyrardowie.

Głównym punktem programu była wizyta św. Mikołaja, który wszystkie dzieci obdarował słodkimi prezentami i użytecznymi jak kaski rowerowe czy odblaski. Dzieci bawiły się przy muzyce, przeplatanej konkursami, które prowadzili animatorzy. Oprawą muzyczną zajął się DJ Michał.

Na uwagę zasługują też tegoroczne Mikołajki na Placu Jana Pawła II w Żyrardowie. Tym razem Mikołaj przyjechał do dzieci zgromadzonych na Placu rozświetloną świąteczną ciuchcią, którą potem dzieci mogły pojeździć z rodzicami. / Anna Wrzesień

Reklama