Policja poszukuje sprawcy śmiertelnego potrącenia kierowcy tira na ósemce

Policja poszukuje sprawcy śmiertelnego wypadku, do którego doszło w poświąteczny poniedziałek ok 16.30 na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Gurba. Ofiarą jest obywatel Czech, kierowca tira, który naprawiał ciężarówkę na prawym pasie drogi. Ciało potrąconego mężczyzny znalazł inny kierowca tira, który najechał na tył jego samochodu.

polic

Mieszkaniec powiatu rawskiego, który doprowadził do stłuczki, odkrył ciało obywatela Czech, które leżało w pewnej odległości od samochodu. Tuż przy ciężarówce leżały narzędzia. Miejsce znalezienia zwłok mogły świadczyć o tym, że kierowce tira potrącono, najechano lub być może wleczono przez jakiś czas, wynika z ustaleń policji. Lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny, na skutek obrażeń doznanych w momencie potrącenia.

Na razie nie wiadomo, kto potrącił mężczyznę, nie ma też bezpośrednich świadków wypadku. Sprawca kolizji zauważył jedynie tuż przed zdarzeniem, ciężarówkę która gwałtownie wykonała manewr zmiany pasa ruchu z prawego na lewy. Być może jej kierowca ma istotne informacje na temat wypadku. KPP w Żyrardowie prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogły być świadkami śmiertelnego potrącenia kierowcy pod numerem 112, lub z dyżurnym policji w Żyrardowie.

Za nieudzielenie pomocy ofierze wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet do 12 lat więzienia./ Anna Wrzesien

Reklama