Ruszył sezon świątecznych kiermaszów. Żyrardowska „Siódemka” pokazała jak należy je robić.

Własnoręcznie wykonane bombki, choinkowe ozdoby, stroiki, świąteczne kartki, pierniczki, świąteczne pudełka słodkie gwiazdki, waniliowe rogaliki, lukrowane pierniczki i bożonarodzeniowe smakołyki. Ruszył sezon lokalnych świątecznych kiermaszów.

SONY DSC

SONY DSC

Wiele z nich to kiermasze charytatywne, gdzie wszystko wykonane jest własnoręcznie, a dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na wsparcie szkół, ośrodków wychowawczych, świetlic, schronisk czy placówek opiekuńczych. Taki kiermasz odbył się w Zespole Szkół nr 7 w Żyrardowie, gdzie na profesjonalnie przygotowanych stoiskach uczniowie wystawili tysiące ozdób, stroików, świątecznych kartek i smakołyków, przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

SONY DSC

SONY DSC

Zgodnie z hasłem kiermaszu Z kolędą przez Europę, część stoisk poświęcono poszczególnym krajom takim jak: Włochy, Austria, Hiszpania, Wielka Brytania, gdzie zgromadzono charakterystyczne dla nich świąteczne ozdoby i smakołyki. Na szczególną uwagę zasługiwało stoisko niemieckie i brytyjskie, gdzie można było znaleźć wiele akcentów z tych krajów m.in. cynamonowe gwiazdeczki, czy waniliowe rogaliki.

Zadbano nie tylko o produkty, ale też o należyte ich wyeksponowanie, promocję i opakowanie. Pomagali w tym wszyscy, również rodzice. Organizatorzy kiermaszu zadbali o świąteczny nastrój, przeobrażając się w świąteczne elfy, skrzaty, mikołaje.

Wśród świątecznych kramów stanął namiot św Mikołaja, z którym każdy mógł zrobić sobie zdjęcie. Przez cały kiermasz rozbrzmiewały też kolędy i pastorałki, które na scenie wykonywali rodzice, nauczyciele i dzieci.

Dochód ze sprzedaży wszystkich produktów zostanie przeznaczony na potrzeby dzieci z Zespołu Szkół nr 7, np. na dofinansowanie wycieczek. /Anna Wrzesień

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Reklama