W Skierniewicach mamy rodzą po ludzku

 

porod1

Supernowoczesna, wygodna salę porodów rodzinnych w skierniewickim szpitalu już działa. Powstała z inicjatywy skierniewickiego Klubu Mam. Jest klimatyzowana, wyposażona w nowoczesne łóżko porodowe, łazienkę z biczami wodnymi, przy porodzie przyszłej mamie może towarzyszyć tata dziecka lub ktoś z rodziny. Dla osoby towarzyszącej wyznaczono kącik relaksacyjny z kanapą, telewizorem i sprzętem stereo. Materiały wykończeniowe sali są najwyższej jakości, austriacki producent gwarantuje jej jakość na okres 50 lat. Skierniewicki szpital jest pierwszą w Polsce placówką, w której zastosowano tego typu rozwiązanie.

Z sali porodów Rodzinnych przyszłe mamy mogą korzystać bez żadnych opłat. Decyduje kolejność przyjęcia do szpitala. Sala przeznaczona jest do porodów fizjologicznych. Kobiety mogą też skorzystać w dowolnym momencie ze znieczulenia okołoporodowego.

Sala kosztowała około 200 tys zł. Szpital chce uruchomić drugą taką salę, po remoncie ogólnej sali porodów i dobudowaniu do niej dodatkowych pomieszczeń.

Sala ma być zachętą dla pań z powiatu i okolicznych miast do rodzenia właśnie w Skierniewicach. Dodatkowo każdy maluszek urodzony w Skierniewicach otrzymuje mały prezent, śpioszki z napisem Kocham Skierniewice. Co roku w mieście przychodzi na świat 700 dzieci. /AW, fot. Paweł Bruger, rzecznik skierniewickiego szpitala.

porody2

Reklama