Czy większa kompostownia rozwiąże problem?

SONY DSC

Kontrowersyjna kompostownia działająca 200 metrów od domów w Guzowie, ma pozostać co najmniej do połowy 2016 roku, deklaruje jej właściciel Michał Paca, prezes Ziemi Polskiej. Potem nie zniknie, lecz zostanie przeniesiona kilkaset metrów dalej, gdzie planowane jest wybudowanie 9 odkrytych silosów na 3 ha działce. Zdaniem jej właściciela, to rozwiąże problemy związane z uciążliwością zakładu. Kłopot w tym, że świadomi takiego sąsiedztwa mieszkańcy okolicznych wsi, nie chcą kompostowni ani w tej ani w nowej lokalizacji. Zbierają podpisy pod protestem, a Rada Gminy Wiskitki negatywnie zaopiniowała działalność kompostowni. O inwestycji i planach rozmawiamy z prezesem firmy Ziemia Polska Michałem Pacą.

 

Reklama

3 komentarze to “Czy większa kompostownia rozwiąże problem?”

 • Anna

  Witam,
  kochani mieszkańcy. Musimy się zintegrować i zacząć działać przeciwko spółce Ziemia Polska. Produkcja kompostu!!!! To wierutne kłamstwo. Nawożą też osady ściekowe i dlatego jest taki smród. Ten cały Michał Pacan kłamie. Nie prawda, że on mieszka 3 km od Radiowa. Niech to wykaże obłudnik jeden.

 • Gabriela

  Zgadzam się. Odpady przetwarzajmy w specjalnie stworzonych instalacjach, a nie w amatorszczyźnie. Ci ludzie to kłamcy.

 • Gabriela

  Ludzie, ale ten człowiek łże. Nie mogę słuchać tych głupot. Czy naprawdę ktoś uwierzy, że ktoś środek ulepszający właściwości gleby oddaje za darmo?!!

Trackbacks

 •