Wypadki. Kronika PSP Żyrardów.

Kilka wypadków z udziałem samochodów osobowych a także pożar w budynku jednorodzinnym w miejscowości Zimnice. Kronika PSP Żyrardów.

SONY DSC

SONY DSC

W poniedziałek 21.12.2015 ok. g. 16.07 siedmiu strażaków z JRG Żyrardów brało udział w akcji związanej z wypadkiem drogowym jaki miał miejsce na ul. Mireckiego w Żyrardowie. Na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowani został obydwaj kierowcy. W chwili dotarcia na miejsce strażaków, znajdowali się oni pod opieką pogotowia ratunkowego. Działania strażaków polegały na oznakowaniu i zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów oraz ułożeniu poszkodowanych na noszach. Na miejscu obecny był Komendant Powiatowy PSP w Żyrardowie. Po zakończeniu działań, miejsce zdarzenia przekazano policjantom.

We wtorek 22.12.2015 r. ok. 10.44 właściciel budynku jednorodzinnego w miejscowości Zimnice zaalarmował strażaków o dymie wydobywającym się spod konstrukcji dachu. Po odłączeniu zasilania elektrycznego, pożar ugaszono jednym prądem wody. Rozebrano częściowo konstrukcję dachu, przewietrzono pomieszczenia i sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. W dwugodzinnej akcji brało udział 19 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP: Mszczonów i Osuchów.

W środę 23.12.2015 r. ok. 05.34 w Wiskitkach prawdopodobnie na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu kobieta kierująca samochodem osobowym straciła panowanie i wylądowała na dachu w przydrożnym rowie. Ponieważ kobieta uskarżała się na ból kręgosłupa, założono jej kołnierz i przekazano załodze karetki pogotowia ratunkowego. Strażacy odłączyli akumulator, zakręcili zawór gazowy oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W prawie godzinnej akcji brało udział 6 strażaków z JRG Żyrardów.

Również w środę 23.12.2015 r. ok. 20.58 prawdopodobnie na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa kierowca osobowej Hondy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo w miejscowości Nowa Huta. Przybyli na miejsce strażacy z JRG Żyrardów za pomocą narzędzi hydraulicznych uwolnili kierującą pojazdem kobietę oraz zakleszczonego pasażera, który miał uwięzione obydwie nogi. Poszkodowanych przekazano pod opiekę pogotowia ratunkowego. Obrażenia mężczyzny okazały się na tyle poważne, że został on przetransportowany śmigłowcem LPR do jednego z warszawskich szpitali. Strażacy oznakowali i zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator, zakręcili zawór gazowy oraz usunęli za pomocą sorbentu niewielką ilość płynów eksploatacyjnych, rozlanych na jezdni. W ponad trzygodzinnej akcji uczestniczyło 11 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP Bartniki.

W piątek 25.12.2015 r. ok. 16.10 na drodze 719 prawdopodobnie na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu kierujący samochodem osobowym straciła panowanie i wylądowała na dachu w przydrożnym rowie. Pasażerce założono opatrunek na skaleczoną rękę i przekazano załodze karetki pogotowia ratunkowego. Strażacy odłączyli akumulator oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W półgodzinnej akcji brało udział 6 strażaków z JRG Żyrardów.

Pozostałe zdarzenia:

pomoc policji – 1 zdarzenie

zabezpieczenie lądowiska LPR – 2 zdarzenia

pożar śmieci – 2 zdarzenia

pożar pustostanu – 1 zdarzenie

plama oleju – 1 zdarzenie

powalone drzewo na drodze -1 zdarzenie.

oprac. Piotr Grzelecki PSP Żyrardów

Reklama