Zrobili to! W niedzielę odbyła się prapremiera filmu dla papieża Franciszka

Kiedy rok temu pojawił się pomysł na film z dobrym przesłaniem, nie mieli nic, prócz schematu na kartce papieru. Pomysłem zarazili jednak wielu wolontariuszy, przedsiębiorców i mieszkańców podwarszawskich miejscowości. Dzięki temu dziś mają już film.

SONY DSC

Ks. G. Zabagło autor scenariusza, odpowiedzialny za montaż  i Stanisław Klucznik operator i reżyser w czasie prapremiery filmu.

Młodzież z Archidiecezji Warszawskiej nakręciła film dla papieża Franciszka. To film fabularny z dobrym przesłaniem pt ,,4 pokusy,, opowiadający historię trójki bohaterów stających przed ważnymi życiowymi wyborami. Dziś odbyła się prapremiera filmu w grodziskim Centrum Kultury. Premiera odbędzie się w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w lipcu 2016 roku

SONY DSC

Tak wyglądał rok temu scenariusz filmu napisany przez ks. Grzegorza Zabagło.

W produkcję filmu zaangażowało się około 70 wolontariuszy, którzy w nim zagrali, udostępniali mieszkania, firmy, zapewnili kostiumy, scenografię, rekwizyty itp. Są to amatorzy, uczniowie i studenci skupieni wokół kilku duszpasterzy archidiecezji warszawskiej.

Zdjęcia powstawały w Warszawie, Piasecznie, Piastowie i Grodzisku Mazowieckim a także w podwarszawskich plenerach. Scenariusz napisał ks. Grzegorz Zabagło, reżyser i operator to student szkoły filmowej Stanisław Klucznik.

Film ma zostać przetłumaczony na kilka języków. Ma być nie tylko prezentem dla papieża Franciszka, ale przede wszystkim narzędziem ewangelizacyjnym, marzą twórcy filmu./ IAR Anna Wrzesień

SONY DSC

SONY DSC

Reklama