Kronika PSP

Wypadek na na krajowej drodze nr 50.  i pożar w kamienicy w Żyrardowie. Kronika PSP Żyrardów.

W wtorek 05.01.2016 r. ok. 07.50 na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Guzów na skutek niezachowania ostrożności, kierująca samochodem osobowym Toyota straciła panowanie nad pojazdem i wylądowała w przydrożnym rowie. Pomocy poszkodowanej kobiecie udzieliło pogotowie ratunkowe. Strażacy z JRG Żyrardów i OSP Guzów zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulator w pojeździe. Na miejsce wezwano policjantów. W półgodzinnych działaniach brało udział 11 strażaków.

Również we wtorek 05.01.2016 r. ok. 23.08 prawdopodobnie na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej doszło do groźnego w skutkach pożaru w jednym z budynków komunalnych przy ul. Kościuszki w Żyrardowie. W momencie dojazdu na miejsce lokatorzy znajdowali się na zewnątrz budynku. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne weszli do środka podając jeden prąd gaśniczy od wewnątrz a drugi przez okno. W mieszkaniu panowała wysoka temperatura i silne zadymienie. Równolegle strażacy prowadzili ewakuację pozostałych 9 lokatorów budynku. Po opanowaniu ognia spalone meble i wyposażenie usunięto na zewnątrz i przelano wodą. Mieszkanie i klatkę schodową oddymiono wentylatorem, sprawdzono stężenie tlenku węgla i pozwolono wrócić mieszkańcom do mieszkań. Ponieważ spalone mieszkanie nie nadawało się do użytkowania na miejsce wezwano przedstawiciela PGM Żyrardów, któremu przekazano miejsce działań. Poszkodowani dalszą część nocy spędzili u rodziny. W prawie dwu i półgodzinnej akcji brało udział 9 strażaków z JRG Żyrardów.

INFORMACJA

Z dniem 10 stycznia 2016 r. dotychczasowy Komendant Powiatowy PSP w Żyrardowie – st. bryg. mgr inż. Andrzej Oklesiński został przeniesiony do służby w Komendzie Głównej PSP w Warszawie, w związku z tym do czasu powołania nowego komendanta, pełnienie obowiązków powierzono jego zastępcy – st. bryg. mgr inż. Krzysztofowi Newenowi.

Reklama