Wpadł złodziej ubranek dziecięcych i nielegalni handlarze tytoniem

aresztowany

Nielegalny tytoń nie trafi na rynek

Blisko 300 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli na terenie Żyrardowa policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Gdyby towar trafił na rynek, straty dla Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 136 tys. zł.

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie ujawnili na terenie Żyrardowa blisko 300 kg suszu tytoniowego, od którego nie odprowadzono należnego podatku akcyzowego. Wszczęto postępowanie przygotowawcze w sprawie posiadania wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy, tj. o czyn z art. 65§1 Kodeksu karnego skarbowego.

Okradł sklep dla niemowląt-został zatrzymany

Do 10 lat kary pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi Żyrardowa, który został zatrzymany w minioną niedzielę. Mężczyzna włamał się i okradł sklep z artykułami dla niemowląt. W niedzielę 24 stycznia w godzinach wieczornych, w wyniku policyjnych ustaleń, żyrardowscy kryminalni zatrzymali 32-letniego żyrardowianina, który okradł sklep z artykułami dziecięcymi. Jego łupem padły ubranka i akcesoria niemowlęce, oraz kasa sklepowa. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu celem złożenia wyjaśnień. Dzień później, 32-latek usłyszał zarzut dokonania przestępstwa kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy i przyznał się do popełnienia czynu. Jak ustalili funkcjonariusze straty, jakie spowodował sprawca to ponad 2,5 tys. zł. Ponadto, funkcjonariusze ustalili, że część skradzionego towaru znajduje się w mieszkaniu dwudziestokilkuletniej żyrardowianki. Kobieta ukrywała skradzione mienie, toteż usłyszała zarzut paserstwa. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat kary pozbawienia wolności, natomiast za paserstwo 5 lat kary pozbawienia wolności.

st. post. Ewa Piątek-Kwasek

Oficer Prasowy KPP w Żyrardowie

Reklama