Zatrzymani za rozbój

Nawet 12 lat kary pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez żyrardowskich policjantów. Sprawcy napadli na 17-letniego przechodnia i go okradli.

W minioną środę, w godzinach wieczornych, żyrardowscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Wiskitki, który chwilę wcześniej, wraz z drugim mężczyzną, na peronie żyrardowskiej stacji kolejowej napadł na 17-letniego przechodnia.

polic

Sprawcy użyli siły wobec pokrzywdzonego, następnie ukradli mu telefon i inne drobne przedmioty. Po popełnieniu przestępstwa, jeden ze sprawców uciekł, natomiast drugi został na miejscu. W tym czasie, policjanci ruchu drogowego z tut. KPP w pobliżu dworca kolejowego, wykonywali inne czynności, zaalarmowani przez świadków zdarzenia przerwali je i zatrzymali jednego ze sprawców przestępstwa.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, celem złożenia wyjaśnień. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, badanie na zawartość alkoholu wykazało, że posiadał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, w trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili przy nim torebkę strunową z zawartością marihuany.

W czwartek, 32-latek usłyszał zarzuty dokonania rozboju oraz posiadania narkotyków i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Dzień później, do tej sprawy policjanci zatrzymali drugiego sprawcę. Okazał się nim być 35-letni mieszkaniec Żyrardowa.

Według ustaleń policjantów, mężczyźni przed popełnieniem tego przestępstwa usiłowali popełnić to samo przestępstwo na innym młodym mężczyźnie, jednak celu nie osiągnęli z uwagi na fakt, że pokrzywdzonemu udało się uciec. W drodze tych ustaleń, mężczyznom został przedstawiony również zarzut usiłowania dokonania rozboju, do czego obaj się przyznali.

W wyniku prowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci ustalili, że skradziony telefon jest w posiadaniu 30-letniego żyrardowianina. W wyniku przeszukania miejsca jego zamieszkania, policjanci ujawnili i zabezpieczyli skradzione mienie. 30-latek usłyszał zarzut paserstwa i przyznał się do przyjęcia przedmiotu pochodzącego z przestępstwa, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat kary pozbawienia wolności.

W piątek, policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec dwóch zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Decyzją sądu rejonowego, środek ten został zastosowany wobec jednego ze sprawców- 32-latka, natomiast wobec drugiego zatrzymanego zastosowano dozór policyjny.

Obu sprawcom grozi nawet 12 lat kary pozbawienia wolności.

st. post. Ewa Piątek-Kwasek

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie

Reklama