„Dopalacze kradną życie”- rozstrzygnięcie konkursu

SONY DSC

SONY DSC

W środę (27.01) br., o godz. 10.30, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Radziejowice, przy ul Kubickiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla autorów najlepszych prac, które wzięły udział konkursie plastycznym zorganizowanym przez Urząd Gminy Radziejowice, przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Uroczystość ta miała niecodzienny charakter, gdyż niosła naukę młodzieży. Przybyli uczniowie dowiedzieli się sporo na temat zagrożeń zdrowotnych, jakie stwarzają dopalacze. Ponadto, organizatorzy w ciekawy sposób przypomnieli przybyłym o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Emitowano wesoły spot zrealizowany przez Komendę Główną Policji, przy udziale piosenkarza- Piotra Kupichy.

Wójt Gminy Radziejowice Urszula Ciężka, wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Żyrardowie mł. insp. Dariuszem Sipakiem, osobiście wręczyli nagrody laureatom. W konkursie wzięło udział 38 prac plastycznych, z których wyłoniono po trzy najciekawsze, z każdej z trzech kategorii.

Wyróżniono trzy kategorie wiekowe, tj.:

  1. Klasy II – III Szkoły Podstawowej – temat prac: „Policjant Ruchu Drogowego – Twój Przyjaciel”

  2. Klasy IV – V Szkoły Podstawowej – temat prac: „Czworonożny przyjaciel – Psy w Policji”

  3. Klasy II – III Gimnazjum – temat prac: „Dopalacze kradną życie”

Nadesłane prace plastyczne oceniała sześcioosobowa komisja konkursowa, w skład której weszli policjanci, przedstawiciele urzędu gminy Radziejowice, oraz lokalnych mediów.

Nagrody ufundował Urząd Gminy Radziejowice, a było o co walczyć. Wśród upominków był np. tablet, czy słuchawki renomowanej firmy. Nie było przegranych, gdyż każdy uczestnik, który nie zajął miejsca otrzymał wyróżnienie.

Patronat nad konkursem sprawowali:

Wójt gminy Radziejowice– Urszula Ciężka

Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie  – mł. insp. Dariusz Sipak

st. post. Ewa Piątek-Kwasek

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie

Reklama