Kronika KPP Żyrardów

Żyrardowska policja dokonała kilku zatrzymań w związku z przestępstwami, do których doszło w ostatnim czasie. Wpadli m.in. oszuści, którzy próbowali wyłudzić kredyt, sprawców napadu na sklep obuwniczy i napadu oraz uprowadzenia młodego mężczyzny.

Chcieli wyłudzić 50 tys. kredytu- zostali zatrzymani

Nawet 5 lat więzienia grozi 59-letniej żyrardowiance i jej 26-letniemu znajomemu. Oboje usiłowali wyłudzić 50 tys. zł kredytu zaciągając do na konto męża kobiety.

W miniony piątek policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali 59-letnią mieszkankę Żyrardowa, która wraz z 26-letnim znajomym usiłowała wyłudzić kredyt na blisko 50 tys. zł w jednym z żyrardowskich banków. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani posługiwali się dokumentami poświadczającymi nieprawdę, a kredyt chcieli zaciągnąć na męża 59-latki.

Dzięki szybkiej i skutecznej pracy policjantów podejrzani zostali zatrzymani chwilę po przestępstwie i trafili do policyjnego aresztu celem złożenia wyjaśnień. Oboje usłyszeli zarzuty usiłowania dokonania oszustwa i przyznali się do popełnienia przestępstwa. Grozi im do 5 lat kary pozbawienia wolności./ st. post. Ewa Piątek-Kwasek, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie

Ukradli buty i pobili ochroniarza. Grozi im 10 lat więzienia.

Żyrardowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą w jednym z żyrardowskich sklepów. Mężczyznom grozi nawet 10 lat kary pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu mundurowi z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali dwóch żyrardowian w wieku 20 i 21 lat podejrzanych o kradzież rozbójniczą w jednym z żyrardowskich sklepów ogólnospożywczych.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni tego dnia ukradli ze sklepu markowe buty, o wartości około 130 zł, użyli siły fizycznej wobec interweniującego pracownika ochrony sklepu, a następnie zbiegli ze skradzionym mieniem w nieznanym kierunku.

Policjanci wytypowali dwóch sprawców tego przestępstwa, a w mieszkaniu u jednego z nich ujawnili i zabezpieczyli skradzione buty. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu celem złożenia wyjaśnień.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Jeden z nich był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie zastosowała wobec jednego z zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi 10 lat kary pozbawienia wolności./ st. post. Ewa Piątek-Kwasek, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie

Napadł i okradł- został zatrzymany

We wtorek, żyrardowscy kryminalni zatrzymali 31-letniego mieszkańca Żyrardowa, który początkiem października ub. roku okradł i uprowadził 23-letniego mieszkańca Żyrardowa. Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.

W miniony wtorek (23.02) br., żyrardowscy kryminalni zatrzymali 31-letniego mieszkańca Żyrardowa, który początkiem października ub. roku napadł i uprowadził 23-letniego mieszkańca Żyrardowa.

Całe zdarzenie wyglądało jak scenariusz sensacyjnego filmu. 23 latek wyszedł z domu do  zaparkowanego samochodu. Tu został obezwładniony przez sprawcę, okradziony z przedmiotów osobistych, rozebrany i przewieziony samochodem pokrzywdzonego do pobliskiego lasu. Na szczęście poszkodowanemu udało się uciec.

Żyrardowscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo. Okazał się nim być 31-letni mieszkaniec Żyrardowa, wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Tym razem, zatrzymany usłyszał zarzut dokonania rozboju w warunkach recydywy i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Grozi mu 12 lat kary pozbawienia wolności.

na podstawie informacji st. post. Ewy Piątek-Kwasek KPP Żyrardów

Reklama