Kronika PSP Żyrardów

Pożar w kamienicy w Mszczonowie, samozapłon samochodu i wypadki. Kronika PSP Żyrardów.

SONY DSC

SONY DSC

We wtorek 23.02.2016 r. ok. 14.05 na drodze krajowej S 8 w okolicach Mszczonowa kierowca samochodu ciężarowego z naczepą prawdopodobnie na skutek pęknięcia opony stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pas zieleni. Kierowca nie odniósł obrażeń ale na skutek uderzenia w barierki został uszkodzony zbiornik paliwa. Dwa zastępy z JRG Żyrardów oraz jeden z OSP Mszczonów zabezpieczyły miejsce zdarzenia, odłączono akumulator, przepompowano resztę paliwa do beczek a paliwo rozlane na jezdnię zebrano za pomocą sorbentu. O całym zdarzeniu poinformowano inspektorat ochrony środowiska, policję oraz zarządcę drogi. 10 strażaków po prawie trzygodzinnej akcji zakończyło działania a miejsce zdarzenia przekazano protokołem przedstawicielowi GDDKiA.

W piątek 26.02.2016 r. ok. g.14.27 w Mszczonowie przy ul. Warszawskiej doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. Pierwsze na miejsce dotarły zastępy OSP Mszczonów, pogotowie oraz policja. Zespół pogotowia na zewnątrz budynku zajmował się jednym z poszkodowanych, który stracił przytomność i trzeba było go reanimować. Do wnętrza budynku strażacy weszli w aparatach oddechowych i ewakuowali kolejne dwie osoby, udzielono im pomocy medycznej a po dojeździe drugiej karetki przekazano pod opiekę ratowników medycznych. Pożar ugaszono dwoma prądami wody, pomieszczenia przewietrzono i dokładnie przeszukano czy nie ma tam jeszcze innych osób. Na miejscu obecny był Komendant Powiatowy PSP w Żyrardowie oraz Burmistrz Mszczonowa. Całkowitemu spaleniu uległo wyposażenie pomieszczenia kuchni. W prawie czterogodzinną akcje zaangażowanych było 18 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Mszczonów.

Również w piątek 26.02.2016 r. ok. g.17.22 w Starych Kozłowicach doszło do zapalenia komory silnika samochodu osobowego Mercedes. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany w natarciu na palący się pojazd i odłączeniu akumulatora. W prawie godzinnej akcji brało udział 13 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP Nowe Kozłowice.

Również w piątek 26.02.2016 r. ok. g.18.40 na ul. Pięknej w Żyrardowie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowcy obu pojazdów oraz pasażerka nissana opuścili pojazdy o własnych siłach i po przebadaniu przez lekarza z zespołu pogotowia ratunkowego nie wymagali hospitalizacji. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz zakręceniu zaworu gazu LPG w nissanie. W półgodzinnej akcji brało udział 9 strażaków z JRG Żyrardów.

Pozostałe zdarzenia:

konary drzew – 4 zdarzenia

zabezpieczenie lądowiska – 1 zdarzenie

plama oleju – 1 zdarzenie

alarm z monitoringu – 2 zdarzenia

pożar śmieci – 1 zdarzenie

oprac. Piotr Grzelecki PSP Żyrardów

Reklama