Śmierć na torach. Zginęła 15 letnia dziewczyna.

Śmiertelny wypadek na stacji kolejowej w Radziwiłłowie Mazowieckim. W godzinach porannych pociąg pospieszny relacji Warszawa- Jelenia Góra, jadący z prędkością ok 160 km/h potrącił 15 dziewczynę. Nastolatka zginęła na miejscu. Ruch kolejowy na tym torze został zablokowany na kilka godzin. Na razie nie znane są okoliczności w jakich doszło do wypadku. Z relacji maszynisty, wynika, że kiedy ją zauważył, stała na torach. Okoliczności wyjaśni jednak śledztwo.

SONY DSC

SONY DSC

-W tej chwili prowadzone są wszelkie czynności pod nadzorem prokuratora, czynności policyjne, które mają wykluczyć udział osób trzecich w tym wypadku- informuje st. post. Ewa Piątek- Kwasek, rzecznik KPP Żyrardów. Do wypadku doszło na wysokości jednego z przejść technicznych, niedostępnych dla osób postronnych.

-To są wyjścia ewakuacyjne, absolutnie ta dziewczyna nie powinna przebywać w tym miejscu, przebywanie na torach osób nieuprawnionych jest zabronione, dodaje st. post. Ewa Piątek- Kwasek, rzecznik KPP Żyrardów. Utrudnienia na trasie kolejowej Warszawa – Skierniewice trwały kilka godzin. Przez kilka godzin ruch odbywał się na jednym torze./ Anna Wrzesień

Reklama