Sprawcy usiłowania rozboju zatrzymani

W miniony wtorek i środę żyrardowscy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców usiłowania rozboju. Mężczyźni zaatakowali 17-letniego znajomego i grożąc mu pozbawieniem życia, chcieli ukraść jego telefon. Teraz grozi im nawet 12 lat więzienia.

polic

W miniony wtorek i środę (8-9.02) br., policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, zatrzymali dwóch mieszkańców Gminy Puszcza Mariańska, podejrzanych o usiłowanie dokonania rozboju na 17-letnim znajomym.

Według policyjnych ustaleń, sprawcy działając wspólnie i w porozumieniu, grozili pokrzywdzonemu pozbawieniem życia. Następnie, używając wobec niego przemocy, doprowadzili go do stanu bezbronności i chcieli mu ukraść telefon.

Sprawcy zamierzonego celu nie osiągnęli, gdyż 17-latkowi udało się uciec.

Dzięki policyjnym ustaleniom, już następnego dnia żyrardowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa. Sprawcy, to mieszkańcy gminy Puszcza Mariańska, w wieku 19 i 21 lat, obaj są znani policji. Jeden z nich był wcześniej karany za podobne przestępstwa.

W chwili zatrzymania, mężczyźni trafili do policyjnego aresztu celem złożenia wyjaśnień. Podczas przesłuchania usłyszeli zarzuty usiłowania dokonania rozboju i przyznali się do popełnienia przestępstwa. Ponadto oświadczyli, że zaplanowali jego popełnienie niedługo wcześniej, kiedy jechali w tym samym przedziale pociągu, co pokrzywdzony i zobaczyli, że posiada on markowy telefon.

Policjanci, za pośrednictwem Prokuratury wystąpili z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Żyrardowie, o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec obu zatrzymanych. Decyzją Sądu, wobec mężczyzn zastosowano dozór policyjny.

Obu zatrzymanym grozi 12 lat kary pozbawienia wolności.

st. post. Ewa Piątek-Kwasek

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie

Reklama