Zderzenie dwóch tirów na A2

Wielokilometrowy korek, zablokowana trasa w kierunku Poznania i utrudnienia trwające kilka godzin. To efekt zderzenia dwóch ciężarówek na autostradzie A2, do którego doszło 9 marca ok 8.20 na 418 kilometrze w miejscowości Starowiskitki.

-Jeden z kierujących zatrzymał się na pasie awaryjnym, ponieważ miał awarię układu hamulcowego, natomiast drugi kierujący, który jechał za nim, nie zachował bezpiecznej odległości podczas manewru omijania i uderzył przodem w tył naczepy- mówi asp.Paweł Głogowski, z referatu Ruchu Drogowego KPP Żyrardów.

tir2

W efekcie zderzenia poważnie uszkodzona została kabina sprawcy zdarzenia, który najechał na tył ciężarówki. Groźnie wyglądającym wypadku na szczęście żaden z kierujących poważnie nie ucierpiał. Utrudnienia trwały jednak kilka godzin. Przez kilkadziesiąt minut droga była całkowicie zablokowana, samochody kierowano objazdami, potem przez kilka godzin ruch w kierunku Poznania odbywał się tylko jednym pasem. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem./ tekst Anna Wrzesień/ foto.  mł. kpt. Łukasz Tuchowski PSP Żyrardów

tiry 1

Reklama