Kronika PSP Żyrardów

We środę 02.03.2016 r. ok. g. 02.40 na obwodnicy Mszczonowa w ciągu drogi krajowej nr 50 doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Kierowca osobówki w chwili dojazdu strażaków znajdował się już pod opieką zespołu medycznego pogotowia i po udzieleniu pierwszej pomocy został zabrany do szpitala. Dwa zastępy z JRG Żyrardów oraz jeden z OSP Mszczonów zabezpieczyły miejsce zdarzenia, odłączono akumulator a płyn chłodniczy rozlany na jezdni zebrano za pomocą sorbentu. 12 strażaków po ponad trzygodzinnej akcji zakończyło działania a miejsce zdarzenia przekazano protokołem policji.

W czwartek 03.03.2016 r. ok. g. 13.56 prawdopodobnie na skutek awarii układu hamulcowego w naczepie tira przewożącego elementy stalowe, doszło do zapalenia opony. Pożar ugaszono jednym prądem wody. Miejsce zdarzenia po ponad godzinnej akcji przekazano kierowcy ciężarówki. W akcji brało udział 11 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Mszczonów.

W piątek 04.03.2016 r. ok. g. 09.50 na ul. 1 Maja w Żyrardowie na skutek niezachowania ostrożności doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. W chwili przyjazdu strażaków, kobieta podróżująca samochodem osobowym znajdowała się pod opieką zespołu pogotowia. Strażacy oznakowali teren akcji, odłączyli akumulatory w pojazdach a następnie za pomocą sorbentu usunęli z jezdni rozlany olej i płyn chłodniczy. W prawie godzinnej akcji brało udział 8 strażaków z JRG Żyrardów pod okiem Komendanta Powiatowego PSP w Żyrardowie./ oprac. Piotr Grzelecki PSP Żyrardów

Reklama