Znęcał się nad żoną przez kilkadziesiąt lat

polic

W dniu 05 marca 2016 roku przed godzina 19.00 policja żyrardowska otrzymała zgłoszenie o tym ,że w jednym z mieszkań dochodzi do przemocy. O sytuacji zawiadomiła córka , która przyjechała do swojej 71 letniej matki złożyć życzenia z okazji dnia kobiet.

To co zastała w mieszkaniu przeraziło kobietę i postanowiła wezwać na pomoc stróżów prawa. Jej matka była dotkliwie pobita przez swojego młodszego o 7 lat męża . Miała liczne sińce i na rekach , nogach, tułowiu. Miała podpite oczy oraz siną klatkę piersiową. Funkcjonariusze chyba nigdy nie spotkali się z tak dotkliwie pobitą osobą na skutek przemocy domowej . Na miejsce wezwano karetkę pogotowia.

W mieszkaniu Policja zastała sprawcę pobicia kobiety. Ustalono ,że mężczyzna znęcał się nad swoją żona od kilkudziesięciu lat zarówno psychicznie jak i fizycznie. Jednak przez kilkanaście lat nie była wzywana policja w związku z przemocą domową. Sprawca pobicia żony 64 letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy Policji. Funkcjonariusze wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty a następnie po przyjęciu od pokrzywdzonej zawiadomienia o przestępstwie zawnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec niego./ Nadkom. Edyta Marczewska, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP Żyrardów

Reklama