Blokady dróg- utrudnienia dla kierowców

protest

Uwaga kierowcy, dziś w środę 6 kwietnia między 15 a 19 napotkacie duże utrudnienia związane z protestami mieszkańców powiatów żyrardowskiego i grodziskiego protestującymi przeciwko linii 400 kV. Będą blokować drogę nr 50 w Guzowie, rondo na drodze nr 579 przy zjeździe z autostrady A2 w miejscowości Tłuste, oraz przejście dla pieszych na drodze nr 8 w miejscowości Oddział. Wszystko wskazuje na to, że największa blokada, legalna, planowana jest w Guzowie, w której udział ma wziąć kilkaset osób. Tu policja przygotowała objazdy.

W środę 6 marca w godzinach 15.00-18.00 w Guzowie protestujący blokować będą drogę krajową 50, w związku z tym Policja dla kierujących zaplanowała objazdy. Od Węzła w Wiskitkach /nad autostradą A-2 / do Sochaczewa wstrzymany będzie ruch pojazdów ciężarowych. Również na rondzie w Sochaczewie wstrzymany będzie ruch ciężarówek w kierunku Żyrardowa.

Ruch osobówek odbywał się będzie drogami lokalnymi z pominięciem Guzowa

  • od Sochaczewa w miejscowości Aleksandrów –Szamanów do Wiskitek

  • od Wiskitek w kierunku Sochaczewa przez Cygankę, Oryszew do Aleksandrowa

Na terenie powiatu grodziskiego protest przewidziany jest od 15.00 do 20.00.  Możliwe są utrudnienia w ruchu na trasie K-8 w m. Oddział oraz na węźle przy zjeździe z autostrady A-2 na odcinku Tłuste – Natolin.

Pierwsze zgromadzenie będzie w miejscowości Oddział na trasie K-8 skrzyżowanie z ulicami Chełmońskiego i Słonecznej, gdzie uczestnicy będą przechodzić przez przejście dla pieszych. W związku z tym mogą utworzyć się korki. Kierujących którzy w w/w godzinach będą podróżowali drogą K-8  prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Możliwy objazd dla jadących do Warszawy proponowany jest przez Radziejowice a następnie Grodzisk Mazowiecki do miejscowości Siestrzeń.

Dla kierujących jadących z Warszawy proponowany jest objazd z Siestrzeni do Grodziska Mazowieckiego a następnie przez  Radziejowice do trasy K-8.

Drugie zgromadzenie rozpocznie się  na rondzie w rejonie węzła przy zjeździe z autostrady A-2. Uczestnicy przejdą ulicą od ronda w kierunku Natolina i z powrotem w kierunku miejscowości Tłuste.

Dla  kierujących jadących od m. Błonie alternatywną drogą będzie objazd przez miejscowości Milęcin następnie Żuków do Grodziska Mazowieckiego.

Dla kierujących jadących od strony Grodziska Mazowieckiego proponujemy objazd przez miejscowości Chlebnia, Izdebno, Cegłów, Bronisławów, Błonie.

Kierujący, którzy będą jechali autostradą A-2 z Warszawy w celu ominięcia miejsca zgromadzenia proszeni są o zjazd z autostrady na wysokości węzła Pruszków i wybranie innej alternatywnej drogi dojazdu do miejsca docelowego.

Reklama