Kronika PSP Żyrardów

Wypadek drogowy, awaryjne otwieranie mieszkania, czad i podpalenie drzwi. Kronika PSP Żyrardów.

W środę 30.03.2016 r. ok. g. 16.43 na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Mszczonów, prawdopodobnie na skutek nadmiernej prędkości kierowca ciężarowego MANA stracił panowanie nad pojazdem i wyleciał na łuku drogi na pobocze. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach i znajdował się pod opieką pogotowia ratunkowego. Strażacy z JRG Żyrardów i OSP Mszczonów zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulatory w samochodzie oraz uprzątnęli jezdnię. Po trzygodzinnej akcji miejsce działań przekazano policji.

W czwartek 31.03.2016 r. ok. 17.22 prawdopodobnie na skutek celowego podpalenia doszło do zapalenia drzwi komórki drewnianej. W chwili przybycia na miejsce strażaków pożar został ugaszony przez mieszkańców. Wezwana na miejsce policja zajęła się podejrzanym o podpalenie. W prawie półgodzinną akcję zaangażowanych było 9 strażaków z JRG Żyrardów.

W czwartek 31.03.2016 r. ok. 17.45 zastęp JRG Żyrardów pomógł w otwarciu mieszkania na drugim piętrze budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Skrowaczewskiego w Żyrardowie. Istniało podejrzenie zasłabnięcia starszego mężczyzny. Strażacy dostali się do mieszkania wchodząc po drabinie na balkon. Po otwarciu drzwi od środka obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

W niedzielę 03.04.2016 r. ok. 18.30 właścicielka mieszkania w budynku położonym przy ul. Sienkiewicza w Żyrardowie, wezwała strażaków ponieważ czujnik tlenku węgla zainstalowany w pomieszczeniu wskazywał obecność CO. Pomiary wykonane przez strażaków potwierdziły niebezpieczne stężenie i obecność „cichego zabójcy”, mieszkanie przewietrzono, wygaszono piec i polecono wezwać kominiarza celem sprawdzenia przewodów wentylacyjnych i spalinowych. Kolejny raz zamontowany czujnik tlenku węgla prawdopodobnie uratował komuś zdrowie lub życie.

Pozostałe zdarzenia:

pożar śmieci – 3 zdarzeń

pomoc policji w otwarciu mieszkania – 1 zdarzenie

pożar komórki – 1 zdarzenie

otwarcie drzwi – 2 zdarzenia

pożar trawy – 1 zdarzenie

Informację sporządził: oficer prasowy PSP w Żyrardowie, mł. bryg. Piotr Grzelecki

Reklama