Kronika PSP Żyrardów

Pożary samochodów, zabezpieczenie miejsca samobójstwa na trasie katowickiej, zabezpieczenie miejsca akcji związanej z fałszywym alarmem bombowym. Kronika PSP Żyrardów.

We wtorek 12.04.2016 r. ok. g. 22:23 w miejscowości Wręcza prawdopodobnie na skutek celowego podpalenia doszło do całkowitego spalenia porzuconego samochodu marki mercedes. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody w natarciu. Po ugaszeniu pożaru otworzono maskę i bagażnik celem przeszukania. Wokół samochodu sprawdzono teren w promieniu ok 50m – nie znaleziono kierowcy ani pasażerów. W ponad godzinnej akcji brało udział 10 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Wręcza.

W czwartek 14.04.2016 r. ok. g. 13:46 na drodze krajowej S-8 w pobliżu Mszczonowa udzielano pomocy policji zajmującej się mężczyzną, który skoczył z wiaduktu w wyniku czego poniósł śmierć. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz osłonięciu ciała parawanem w celu umożliwienia prac dochodzeniowych policji. Ruch odbywał się płynnie lewym pasem drogi. W prawie godzinnych działaniach brało udział 3 strażaków z JRG Żyrardów.

Również w czwartek 14.04.2016 r. ok. g. 14:40 w Żyrardowie przy Aleji Partyzantów w budynku sądu zabezpieczano działania Policji, która przeszukiwała budynek po doniesieniu o podłożonym ładunku wybuchowym. W prawie godzinnej akcji brało udział 5 strażaków z JRG Żyrardów.

W piątek 15.04.2016 r. ok. g. 03:23 w Żyrardowie przy ul. Nietrzebki dwa zastępy gaśnicze z JRG Żyrardów gasiły pożar samochodu. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ samochód Peugeot. Na miejsce wezwano patrol policji celem ustalenia przyczyny pożaru. W prawie godzinnej akcji brało udział 9 strażaków z JRG Żyrardów.

Reklama