Kronika PSP Żyrardów

Wypadki, kolizje i pożar poszycia lasu w miejscowości Wycześniak. Kronika PSP Żyrardów.

W czwartek 21.04.2016 r. ok. g. 07.00 na ul. Mickiewicza w Żyrardowie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i dostawczego Lublina. W wyniku zderzenia poszkodowani zostali obydwaj kierowcy osobówek, którzy zostali zabrani do szpitala. Działania 8 strażaków z JRG Żyrardów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zebraniu rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano przedstawicielowi zarządcy drogi PGK Żyrardów.

Również w czwartek 21.04.2016 r. ok. g. 21.46 na ul. Szkolnej w Kuklówce Radziejowickiej doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Podróżujący pojazdami nie uskarżali się na dolegliwości i opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem strażaków. Działania 9 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP Kuklówka Zarzeczna polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zebraniu rozlanych na jezdni płynów za pomocą sorbentu.

W sobotę 23.04.2016 r. ok. godz. 17:04 w pobliżu miejscowości Wycześniak doszło do pożaru lasu. Na powierzchni ok. 1 ha paliło się poszycie leśne. W działaniach brało udział 4 strażaków JRG i 12 druchów z OSP: Bartniki i z OSP Michałów. Pożar ugaszono podając 4 prądy wody i używając tłumic. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano leśniczemu Lasów Państwowych.

W niedzielę 24.04.2016 r. ok. godz. 20:43 Straż Pożarna otrzymała informację, że w miejscowości Cyganka do przydrożnego rowu zjechał samochód osobowy i przewrócił się na dach. Po przybyciu na miejsce 2 zastępów JRG i 1 OSP Wiskitki okazało się, że w samochodzie nie było żadnych osób. Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i zamknięciu zaworu gazu LPG./ mł. bryg. Piotr Grzelecki/ oficer prasowy PSP Żyrardów

Reklama