Policjanci uratowali życie nastolatce

Omal nie doszło do tragedii po raz drugi w tym samym miejscu, w okolicy stacji Radziwiłłów Mazowiecki, dziewczyna próbowała targnąć się na własne życie. W miniony czwartek 31 marca 2016 roku dyżurny komendy Policji w Żyrardowie o godzinie 14.35 otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym młoda dziewczyna próbuje targnąć się na swoje życie i wejść pod nadjeżdżający pociąg. Na telefon alarmowy dzwonił i prosił o pomoc jej brat, który próbował udaremnić jej popełnienie samobójstwa.

Dyżurny Policji natychmiast podjął dziania i niezwłocznie skierował na wskazane miejsce patrol Policji z Puszczy Mariańskiej. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie na torach kolejowych, poza terenem perony Stacji w Radziwiłłowie Mazowieckim zauważyli szarpiących się chłopca z dziewczyna. Czym prędzej podbiegli do niech i skutecznie odciągnęli z torów dziewczynę. Działo się tuż przed jadącym pociągiem, którego światła były już widoczne dla podejmujących działania policjantów.

Postawa policjantów którzy bez zbędnej zwłoki podjęli interwencje, natychmiast udali się w miejsce interwencji oraz zdecydowane i skuteczne działania przyczyniły się do uratowania życia 15 letniej dziewczynie, mieszkance gminy Puszcza Mariańska.

Dziewczynę przekazano karetce pogotowia, która została wezwana na miejsce a następnie została ona przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej profesjonalnej opieki.

Pełni zaangażowania policjanci to dzielnicowy asp. Jarosław Lewandowski, służący w Policji od 19 lat i dochodzeniowiec – asp.Lech Malka , służący w Policji od lat 16.

Reklama