Pożar wytwórni farb w Młodzieszynie

Pożar wytwórni farb i lakierów w Młodzieszynie pod Sochaczewem. Pożar wybuchł ok 9.00 rano w jednej z hal produkcyjnych. Doszczętnie spłonęły dwa budynki wraz z wiatą na terenie zakładu. Nikt nie ucierpiał, wszyscy pracownicy zakładu ewakuowali się jeszcze przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

pozar3m

-Kiedy pierwsze jednostki straży dotarły na miejsce, pożarem objęte były dwa budynki produkcyjne o długości około 30 metrów i szerokości 10 m, oprócz tego pożar obejmował wiatę pod którą magazynowane były materiały palne. Działania straży w pierwszej fazie skupiły się na obronie sąsiednich budynków produkcyjnych i budynków biurowych- mówił mł. kpt. Rafał Krupa, oficer prasowy PSP Sochaczew.

Sąsiednie budynki udało się uratować. Hale produkcyjne wraz z wiatą uległy spaleniu. Pożar gasiło ponad 70 jednostek straży pożarnej, w akcji brało udział blisko 300 strażaków, policja i pogotowie ratunkowe. Na miejscu pracowała też specjalna jednostka ratownictwa chemicznego, która monitorowała poziom stężenia chemikaliów w atmosferze. Nie ma poszkodowanych w trakcie pożaru ani akcji ratowniczo- gaśniczej./Anna Wrzesień/ TVP3/ fot. Grzegorz Nowakowski

pozar1 m pozar2 m

Reklama