Protest na ósemce i zjeździe z A2. Utrudnienia!

Mieszkańcy Gminy Grodzisk Mazowiecki i Jaktorów znów protestują i blokują zjazd z A2 w Grodzisku Maz i krajową ósemkę między Warszawą a Mszczonowem. To protest przeciwko budowie linii 400 kV na terenie ich gmin.  O 15.00 w piątek 15 kwietnia zablokowali rondo przy zjeździe z autostrady A2 na wysokości Grodziska Mazowieckiego oraz drogę krajową nr 8 w miejscowości Oddział. Przepuszczają karetki oraz samochody z kobietami w ciąży oraz pojazdy uprzywilejowane. Protesty i blokady potrwają nawet do 20.00. Tak chcą zwrócić uwagę polityków, że obawiają się skutków powstania linii wysokiego napięcia z Kozienic do Ołtarzewa, jej wpływu na zdrowie, przyrodę oraz jakość życia w jej sąsiedztwie. To już drugi taki protest w kwietniu. Pierwszy odbył się półtora tygodnia temu, w kontrze do protestu zorganizowanego na krajowej 50 tce w miejscowości Guzów zorganizowanego przez powiaty: żyrardowski i grójecki.

SONY DSC

SONY DSC

Linia 400 kV musi powstać pod Warszawą. Żaden z samorządów nie wyraża jednak zgody na jej wybudowanie. Stąd kilka propozycji przebiegu tej linii. Najdłuższa pętla pod Warszawą została wyrysowana zaledwie kilka miesięcy temu wzdłuż krajowej 50 tki i A2 i jest dłuższa od wcześniej planowanej nawet o 60 km. Decyzja w tej sprawie zapadnie do końca kwietnia zapowiada PSE. Wybrany przebieg ma być kompromisem, który wydaje się w tej sprawie niemożliwy. Nie wykluczone, że inwestor skorzysta ze specustawy. Kolejny protest i blokda drogi w poniedziałek 18 kwietnia w Pniewach w powiecie grójeckim. Tym razem będą protestować mieszkańcy powiatów; grójeckiego i żyrardowskiego, przeciw pomysłom przesunięcia linii na ich teren. /AW/ fot. arch.

Reklama

Jedna odpowiedź to “Protest na ósemce i zjeździe z A2. Utrudnienia!”

  • Co za banda idiotów !!
    Niedługo biore za zebranie informacji kto tam był oraz do kogo mam wysłać rachunek za bilety lotnicze do australii….przez tą bande idiotów jestem stratny 18 tysięcy… Szkoda, ze policja to osłaniała bo kierowcy zrobili by porządek z nimi… niech strajkują ale nie na krajowej drodze !!!

Trackbacks

  •