Wypadki i pożary. Kronika PSP Żyrardów.

W poniedziałek 04.04.2016 r. ok. g. 08.14 na drodze gminnej w miejscowości Stary Drzewicz, prawdopodobnie na skutek nadmiernej prędkości kierowca osobowego Opla stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i zawisł nad rowem melioracyjnym. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach i znajdował się pod opieką pogotowia ratunkowego. Strażacy z JRG Żyrardów zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulator w samochodzie oraz wezwali na miejsce policjantów. W prawie półtoragodzinną akcję zaangażowanych było 6 strażaków.

Do podobnego zdarzenia doszło we wtorek 05.04.2016 r. ok. g. 08.10 tym razem w Starych Kozłowicach. Tu również kierowca osobowego Hyundaia prawdopodobnie na skutek nadmiernej prędkości wypadł z drogi i zakończył jazdę na chodniku. Strażacy z JRG Żyrardów zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulator w samochodzie oraz wezwali na miejsce policjantów. W półgodzinną akcję zaangażowanych było 7 strażaków.

W środę 06.04.2016 r. ok. g. 11.48 na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Krze Duże doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku zderzenia jeden z pojazdów najechał na bariery ochronne oddzielające pasy jezdni a drugi zatrzymał się na bocznej drodze. Na szczęście obydwaj kierowcy nie odnieśli obrażeń i opuścili pojazdy o własnych siłach. Strażacy z JRG Żyrardów i OSP Kuklówka Zarzeczna zabezpieczyli teren wypadku, odłączyli akumulatory w pojazdach oraz usunęli za pomocą sorbentu rozlany na jezdni płyn chłodniczy. Po zakończeniu prawie trzygodzinnych działań miejsce zdarzenia przekazano przedstawicielowi zarządcy drogi.

W czwartek 07.04.2016 r. ok. g. 15.35 w lesie przy miejscowości Biernik mężczyzna doznał urazu kręgosłupa. Strażacy z JRG Żyrardów i OSP Michałowie zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca LPR oraz pomogli załodze Pogotowia Ratunkowego w przeniesieniu masywnego mężczyzny z lasu do śmigłowca

W sobotę 09.04.2016 r. ok. g. 07:10 w miejscowości Adamów – Parcel doszło do przerwy w dostawie energii elektrycznej. W jednym z budynków znajdowała się osoba podłączona do sprzętu medycznego wymagającego stałej dostawy energii elektrycznej. Ratownicy z OSP Radziejowice agregatem prądotwórczym zabezpieczyli zasilanie w energię elektryczną budynku. Po usunięciu awarii przez zakład energetyczny działania zakończono

W niedzielę 10.04.2016 r. ok. g. 15.55 na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Cyganka doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały zakleszczone i wydostano je z uszkodzonych pojazdów z pomocą sprzętu hydraulicznego. Jedną z nich było dziecko, które przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR. Pozostałe cztery poszkodowane osoby przewieziono do szpitala. Dwie osoby nie odniosły obrażeń. Strażacy z JRG Żyrardów i OSP Wiskitki zabezpieczyli teren wypadku i miejsce lądowania śmigłowca LPR, odłączyli akumulatory w pojazdach oraz usunęli za pomocą sorbentu rozlany na jezdni olej i płyn chłodniczy. Po zakończeniu dwugodzinnych działań miejsce zdarzenia przekazano przedstawicielowi zarządcy drogi.

Pozostałe zdarzenia:
pożar lasu – 2 zdarzenia
pomoc policji w otwarciu mieszkania – 1 zdarzenie
pożar altanki – 1 zdarzenie
plama oleju – 3 zdarzenia
pożar trawy – 9 zdarzenia
zapach gazu – 2 zdarzenia
kolizje drogowe – 4 zdarzenia/oprac mł. bryg. mgr inż. Piotr Grzelecki PSP Żyrardów

Reklama