10 lecie Gimnazjum przy Kubickiego

gimnazjum

Reforma oświatowa w 1999 roku wprowadziła trzyletnie gimnazja. W Gminie Radziejowice młodzi ludzie uczyli się w Gimnazjum z siedzibą w Szkole Podstawowej w Radziejowicach, oddziały znajdowały się w Kuklówce i Korytowie. Pierwszą Dyrektor Gimnazjum była Urszula Matusiak, dziś Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Puszczy Mariańskiej, później funkcję Dyrektora Gimnazjum objęła Ewa Boczkowska. Od 2003 do 2006 roku młodzież z naszej Gminy uczyła się w trzech zespołach szkół, w których funkcjonowały Gimnazja. W 2006 roku wraz z nowym budynkiem Gimnazjum,szkoła zyskała swoje stałe miejsce a funkcję Dyrektora sprawuje Krystyna Szymańska. To bardzo znana placówka, nowoczesna, otwarta, kameralna. Do każdego ucznia nauczyciele podchodzą indywidualnie. Jubileusz dziesięciolecia budynku szkoły stał się okazją do świętowania. Festyn rodzinny odbył się 15 maja. Tradycyjnie już najpierw wszyscy spotkali się na Mszy Świętej. Później już ustawiona przed szkołą scena stała się miejscem występów artystycznych. -Dziękuję za to, ze rozsławiacie naszą Gminę na zewnątrz, jesteście bardzo dobrą szkołą- mówiła Wójt Urszula Ciężka. Pani Wójt ufundowała koszulki dla drużyn piłki ręcznej damskiej i męskiej. Gimnazjum kształci bowiem w klasach sportowych, osiąga bardzo dobre wyniki. Szkoła dba o integrację, naukę historii, tradycję, promuje swoich uczniów, uczy wrażliwości na potrzeby innych. Na scenie festynu uczniowie prezentowali się nie tylko w odsłonie muzycznej ale też zaskoczyli interesującym pokazem mody ekologicznej. Tego dnia nie zabrakło Chórów: Gaudeamus, Crescendo, zespołu bębniarskiego z Żyrardowa, Clip Dance i Mister Dex. Dzielnicowy z naszej Gminy Sławomir Klucznik wraz z przedstawicielami firmy Helukabel oraz urzędnikami zaprosili na znakowanie rowerów. To sposób by zabezpieczyć swój jednoślad przed kradzieżą. Strażacy z Kuklówki zaproponowali zabawę dla dzieci o mocnych nerwach, wspinaczkę po skrzynkach, za sceną odbywał się pokaz walk rycerskich, można było wybrać się na przejażdżkę bryczką, czy skorzystać z loterii fantowej. Nikt też nie wyszedł głodny, organizatorzy zadbali o przekąski. Impreza pomimo zmiennej aury była bardzo udana, ściągnęła tłumy mieszkańców, absolwentów, którzy ciągle wspominają lata spędzone w tej szkole. Jn

Reklama