Kronika PSP Żyrardów

Zapalenie sadzy w kominach, pożar na skutek zwarcia instalacji elektrycznej w Studzieńcu, a także uszkodzenie samochodu w Żyrardów przez konar drzewa. Kronika PSP Żyrardów.

SONY DSC

SONY DSC

W środę 18 maja 2016 r. ok. g. 10.45 prawdopodobnie na skutek niedrożności przewodu spalinowego zapaleniu uległy sadze w kominie domu położonego przy ul. Letniskowej w Tartaku Brzózki. Mieszkańcy opuścili wnętrze budynku w którym panowało duże zadymienie. Strażacy z JRG Żyrardów weszli do środka w aparatach, wygasili kominek oraz otworzyli okna celem przewietrzenia mieszkań. Właścicielce zakazano użytkowania paleniska oraz polecono wezwanie na miejsce kominiarza celem wyczyszczenia komina.

Do podobnego zdarzenia z pożarem sadzy w kominie doszło tego samego dnia ok. 21.30 w Starych Budach Radziejowskich. Tu strażacy z OSP Kuklówka Zarzeczna , którzy jako pierwsi dojechali na miejsce odcięli dopływ powietrza do pieca i przewietrzyli pomieszczenia, następnie z dachu za pomocą sita kominowego ugaszono palące się sadze. Po zakończeniu działań sprawdzono jeszcze poddasze za pomocą kamery termowizyjnej a właścicielowi polecono wezwać kominiarza.

Również w środę 18 maja 2016 r. ok. g. 16.25 na drodze wojewódzkiej 719 na wysokości Studzieńca doszło do zderzenia samochodu osobowego i dostawczego. Samochody uległy poważnym zniszczeniom kierowca dostawczego Iveco opuścił go o własnych siłach, kierowcę osobówki strażacy uwolnili za pomocą narzędzi hydraulicznych i na przekazali załodze pogotowia. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, kierowali ruchem podczas prowadzonych działań, odłączyli akumulatory w pojazdach a po zakończeniu oględzin usunęli z jezdni rozlane płyny eksploatacyjne. W ponad dwugodzinnych działaniach brało udział 6 strażaków z JRG Żyrardów.

W środę 18maja 2016 r. po g. 20 na ul. Dittricha w Żyrardowie złamany konar drzewa spadł na dach zaparkowanego samochodu i go uszkodził. Strażacy z JRG Żyrardów za pomocą pił spalinowych pocięli złamaną gałąź i zdjęli ją z jezdni.

W piątek 20 maja 2016 r. tuż po północy prawdopodobnie na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej doszło do pożaru w budynku położonym w miejscowości Studzieniec. W chwili dojazdu na miejsce ogień trawił poddasze a płomienie wychodziły przez okna na zewnątrz. Strażacy odepchnęli na bezpieczną odległość zaparkowany samochód osobowy, pożar ugaszono dwoma prądami wody a pogorzelisko sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej. W prawie dwugodzinnej akcji brało udział 18 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP Bartniki i OSP Michałów.

Pozostałe zdarzenia:

plama oleju na drodze – 3 zdarzenia

pożar trawy, gałęzi i śmieci – 4 zdarzenia

usuwanie gniazd owadów – 1 zdarzenie

pożar altany – 2 zdarzenia

Oprac. Piotr Grzelecki, PSP Żyrardów

Reklama