Kronika PSP Żyrardów

Ewakuacja dwóch osób z dachu budynku w Mszczonowie, wypadki, zapłony samochodów czy ściąganie legwana z drzewa, na które się wdrapał przestraszony przez psa. Kronika PSP Żyrardów.

SONY DSC

SONY DSC

W dniu 23 maja 2016 r. ok. g. 11.40 w miejscowości Tartak Brzózki doszło do zapłonu w komorze silnika samochodu Opel Corsa. Działania 8 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Radziejowice polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na przegrzaną komorę silnika.

W dniu 24 maja 2016 r. ok. g. 11.33 na ul. 1 Maja w Żyrardowie samochód dostawczy Lublin zjechał do przydrożnego rowu i przewrócił się na bok. Podróżujący samochodem wydostali się o własnych siłach przed przybyciem strażaków. Kobiecie, która doznała urazu lewej ręki pomocy udzielił zespół pogotowia. Działania 9 strażaków z JRG Żyrardów polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe.

W dniu 26 maja 2016 r. ok. g. 01.38 zapaleniu uległ samochód osobowy zaparkowany na jednej z posesji w Starym Łajszczewie. Nie było osób poszkodowanych, jednak w chwili dojazdu strażaków cały pojazd objęty był ogniem. Pożar ugaszono jednym prądem gaśniczym. W prawie godzinnej akcji brało udział 8 strażaków z JRG Żyrardów i JRG Skierniewice, która miała bliżej do miejsca zdarzenia.

W dniu 26 maja 2016 r. ok. g. 09.44 na ul. Sienkiewicza w Mszczonowie 12 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Mszczonów brało przez prawie godzinę udział w nietypowej akcji zabezpieczenia oraz ściągnięcia z dachu budynku, dwóch osób, które prawdopodobnie chciały popełnić samobójstwo. Szybko zostały obezwładnione przez znajdujących się na miejscu policjantów. Z uwagi na zachowanie tych osób musiały one być przetransportowane na dół przy użyciu drabiny mechanicznej. Na miejscu obecna była Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.

W dniu 27 maja 2016 r. ok. g. 14.28 zastęp z JRG Żyrardów przy pomocy drabiny samochodowej pomógł w zdjęciu z drzewa legwana, który wystraszył się psa i uciekł właścicielowi na najbliższe drzewo i znajdował się na wysokości ok. 12 m. Strażacy zdjęli legwana w koszu drabiny samochodowej i przekazali go właścicielowi.

W dniu 27 maja 2016 r. ok. 18.36 na drodze krajowej nr 50 w Guzowie miał miejsce wypadek z udziałem jednego samochodu osobowego, który w wyniku zdarzenia dachował i znalazł się na pasie w kierunku Żyrardowa. W chwili przybycia na miejsce zastępów straży dwie osoby opuściły pojazd o własnych siłach, ranny został jeden mężczyzna, któremu pomocy udzielił lekarz pogotowia ratunkowego. Działania dwóch zastępów JRG Żyrardów i OSP Guzów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zamknięciu zaworu gazu LPG. Z jezdni usunięto płyny eksploatacyjne przy użyciu sorbentu, a następnie usunięto pozostałości powypadkowe i zmyto jezdnię./ oprac Piotr Grzelecki PSP Żyrardów

Reklama