Jarmarczny jubileusz, czyli jak się bawił Mszczonów

jarm

Tegoroczny JARMARK MSZCZONOWSKI był już dwudziestym z rzędu. Impreza, odbywająca się cyklicznie przez dwie dekady, z pewnością zasługuje na szacunek i jej najnowsza edycja to potwierdziła. Dobór repertuaru udowodnił, że mszczonowski festyn nie bez przyczyny ma wysoką renomą. Zarówno gwiazda wieczoru jubileuszowego Jarmarku jak też rewia w wykonaniu dzieci i młodzieży z kół zainteresowań, działających przy Mszczonowskim Ośrodku Kultury były godne wielkiego dwudziestolecia. ENEJ nafaszerował wszystkich swoją niepospolitą energią. Jego koncert był dynamiczny i pełen przebojów, które wraz z artystami śpiewała cała publiczność zebrana na Placu Piłsudskiego. Rewia „O dziewczynach, kobietach i miłości…”, wystawiona przez instruktorów i młodzież z MOK-u była perfekcyjnie przygotowana, atrakcyjnie poprowadzona i zakończona imponującym finałem, którego nie powstydziliby się z pewnością sceniczni profesjonaliści. Zaangażowani w to barwne przedsięwzięcie byli wszyscy instruktorzy i pracownicy Ośrodka Kultury, w tym: kierownik Marek Baumel, Iwona Skwarek (Studio Piosenki  WOKALIZA), Marta Lesiewicz (formacje tańca) i Piotr Sadowski  (Grupa VOICE). Na scenie udanie zaprezentowały się też nowe formacje ośrodka: „Mini-Mini”, „Taniec nowoczesny” oraz „30+”. Na całością czuwała reżyser widowiska, czyli dyrektor MOK-u Grażyna Pływaczewska. Wielkie brawa dla organizatora Jarmarku za przygotowanie tak energetycznego występu były ze wszech miar uzasadnione. Nie zawiodła też zasłużona Orkiestra Dęta OSP wraz z przepięknymi marżonetkami i tamburmajorami, których występu zwyczajnie nie mogło zabraknąć podczas rocznicowego festynu. Koncert muzyków w mundurach niezmiennie stoi na wysokim poziomie i zawsze skupia liczną publiczność. Tak też stało się i tym razem. Najlepszym podsumowaniem strażackiego show było hasło spontanicznie ukute przez jednego z widzów: „Mszczonowska orkiestra na mszczonowskim festynie…FOREVER!”

Najmłodsi mszczonowianie odbyli w trakcie Jarmarku „Podróż na baśniowym okręcie” wraz z piratami i najprawdziwszą, rozśpiewaną księżniczką. Maluchy miały też  mnóstwo atrakcji w postaci: dmuchanych zjeżdżalni, skoczni, wodnych kul, karuzeli, a także przejażdżek kucykami. Okazji do tańca i śpiewu nie zabrakło również dla amatorów muzyki covery oraz disco polo. Koncerty zespołu biesiadnego MIREK`S COVER BAND oraz kapeli DYSTANS i Renaty Dąbkowskiej dopełniły program XX festynu. Sponsorzy Jarmarku, miejscowe instytucje oraz organizacje społeczne zaprezentowały na Placu Piłsudskiego swoje stoiska. Wśród nich znalazły się punkty: Pekabexu, Banku Spółdzielczego z Białej Rawskiej, Biedronki, FM LOGISTIC, Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego i wspólne Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Związku Sadowników RP. Każdy uczestnik Jarmarku mógł   też zrobić pierwszy krok w kierunku zadbania o własne zdrowie, odwiedzając namiot Centrum Medycznego BIMED. Ponadto zorganizowane zostały dwa punkty, kwesty i loterii dla chorych dzieci, które czekają kosztowne operacje. Sponsorami XIX Jarmarku Mszczonowskiego byli: MOSTVA, YKK, Geotermia Mazowiecka, Mondi, Budokrusz, Fiege, DSM, Bank Spółdzielczy  Mszczonów, WETEN Jan Kalarus, PointPark Properities, Pekabex, SHU  Mszczonów,  Bank Spółdzielczy  Biała Rawska, FM POLSKA, Z.P.C. „FLIS” Mariusz Flis, Global City Holdings i Urząd Miejski w Mszczonowie.

Jarmark prowadził dziennikarski duet: Justyna Napierała i Anna Wrzesień.

Na zakończenie warto jeszcze zaznaczyć, że jarmarczny poranek rozpoczął się w Mszczonowie na sportowo. W hali OSIR-u odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Mszczonów w Piłce Ręcznej „Powrót do tradycji” o puchar Bogdana Laskowskiego. Relację z nich zaprezentujemy w oddzielnym materiale.

MM

Reklama