Kronika PSP

W poniedziałek 06 czerwca 2016 r. ok. g. 15.16 w miejscowości Górki gm. Puszcza Mariańska na skutek wymuszenia pierwszeństwa przejazdu doszło do wypadku dwóch samochodów. W wyniku zdarzenia samochód Toyota wypadł z drogi wylądował na dachu w przydrożnym rowie, ranni zostali dwaj kierowcy, którym pierwszej pomocy udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Obrażenia jednego z nich były na tyle poważne że na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach oraz zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR. W ponad dwugodzinnych działaniach brało udział 11 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Grabce Towarzystwo.

W czwartek 9 czerwca 2016 r. ok. g. 16.55 w miejscowości Studzieniec gm. Puszcza Mariańska prawdopodobnie na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej doszło do do pożaru wewnątrz drewnianego budynku mieszkalnego. Właściciel próbował gasić pożar za pomocą gaśnicy proszkowej, strażacy po odłączeniu zasilania przez pogotowie energetyczne rozebrali część drewnianej podbitki i schłodzili miejsce pożaru wodą. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległo przyłącze energetyczne oraz część podbitki sufitowej. W półtoragodzinną akcję zaangażowanych było 14 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Michałów.

Również w czwartek 9 czerwca 2016 r. ok. g. 18.44 w miejscowości Lisowola gm. Mszczonów prawdopodobnie na skutek wyprzedzania na skrzyżowaniu doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia jeden z nich stał w poprzek drogi blokując przejazd zaś drugi całkowicie zniszczony w polu ok. 100 m od drogi. Podróżujący samochodami opuścili je o własnych siłach a pomocy medycznej udzielał im zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulatory w pojazdach. W ponad trzygodzinnej akcji brało udział 5 strażaków z JRG Żyrardów.

wypa2a

W piątek 10 czerwca 2016 r. ok. g. 19 na autostradzie A-2 na wysokości Feliksowa miała miejsce kolizja z udziałem 4 samochodów osobowych. Na szczęście nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń i nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wezwali na miejsce policjantów a po zakończeniu działań teren przekazano zarządcy drogi. W ponad półtoragodzinnej akcji brało udział 11 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Wiskitki.

W niedzielę 12 czerwca 2016 r. ok. g. 9.15 również na autostradzie A-2 tylko kilometr dalej doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca skody, którego z pojazdu wydobyły osoby postronne a pomocy medycznej do czasu przybycia karetki pogotowia udzielili strażacy. Miejsce zdarzenia oznakowano i zabezpieczono. W ponad trzygodzinnej akcji brało udział 11 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Wiskitki.

Reklama