Kronika PSP

W poniedziałek 13 czerwca 2016 r. ok. g. 18.38 na autostradzie A-2 na wysokości miejscowości Kamionka miała miejsce kolizja z udziałem samochodu osobowego Dacia, który uderzył w barierki ochronne autostrady. W wyniku zdarzenia ranny został pasażer samochodu, który z ogólnymi obrażeniami został zabrany do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator, wezwali na miejsce policjantów a po zakończeniu działań teren przekazano zarządcy drogi. W ponad dwugodzinnej akcji brało udział 12 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Wiskitki.

W piątek 17 czerwca 2016 r. od godz. 11:30 po przejściu burzy z silnym wiatrem do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP zaczęły napływać zgłoszenia dotyczące powalonych i połamanych drzew. Strażacy z całego powiatu interweniowali 42 razy usuwając skutki przejścia nawałnicy.

Tego samego dnia, tuż przed godz. 16:00 w miejscowości Mszczonów przy ul. Dworcowej zapalił się dach budynku jednorodzinnego. Do działań zadysponowano trzy zastępy gaśnicze i samochód z drabiną mechaniczną. W wyniku błyskawicznie podjętej akcji gaśniczej budynek ocalał. Nikt z domowników nie odniósł obrażeń. Spłonęło około 5 m2 poszycia dachu. W ponad trzygodzinnej akcji brało udział 5 strażaków z JRG Żyrardów i 9 z OSP Mszczonów.

Pozostałe zdarzenia:
Powalone i połamane drzewa – 2 zdarzenia
pożar trawy, gałęzi i śmieci – 5 zdarzeń
usuwanie gniazd owadów – 2 zdarzenia
podejrzenie podłożenia bomby – 1 zdarzenie
plama oleju na jezdni – 2 zdarzenie
Uwięziony ptak – 1 zdarzenie
Pożar na balkonie w bloku – 1 zdarzenie
Pomoc innym służbom – 2 zdarzenia

oprac. P. Grzelecki PSP Żyrardów

Reklama