Kronika PSP Żyrardów

W dniu 30 maja 2016 r. ok. g. 16.38 na 419 km autostrady A2 na wysokości Wiskitek na skutek niezachowania ostrożności przez kierującego Toyotą RAV 4 doszło do wypadku w wyniku którego, samochód dachował a uwięzionego wewnątrz mężczyznę strażacy musieli uwalniać za pomocą narzędzi hydraulicznych. Poszkodowanego do szpitala przetransportował śmigłowiec LPR. Ruch na autostradzie został wstrzymany a utrudnienia trwały jeszcze przez prawie 4 godziny. Policja zorganizowała objazdy a strażacy zebrali za pomocą sorbentu rozlany olej i płyny eksploatacyjne. Na zakończenie działań w których brało udział 12 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Wiskitki teren zdarzenia przekazano przedstawicielowi GDDKiA.

DSC_0196

fot. PSP Żyrardów

W dniu 02 czerwca 2016 r. ok. g. 13.49 w Mszczonowie na wiadukcie nad drogą S-8 prawdopodobnie na skutek niezachowania ostrożności przez kierowcę samochodu ciężarowego doszło do wypadku z osobowym Oplem. Samochód osobowy leżał na dachu na środku jezdni, natomiast ciężarówka stanęła w poprzek, uszkodziła bariery oraz konstrukcję wiaduktu. Ruch w obydwu kierunkach został zablokowany. Kobieta kierująca Oplem znajdowała się pod opieką zespołu pogotowia. Strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach, zebrali sorbentem rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne. Z uwagi na pęknięcia konstrukcji wiaduktu na miejsce wezwano zarządcę drogi oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który po dokonaniu oględzin przekazał stosowne uwagi co do zabezpieczenia konstrukcji i dopuścił wiadukt do dalszej eksploatacji. W czterogodzinnej akcji brało udział 12 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Mszczonów.

W dniu 05.06.2016 r. ok. g. 14.22 na autostradzie A2 na wysokości Starowiskitek miał miejsce wypadek z udziałem samochodu osobowego BMW. Prawdopodobnie na skutek pęknięcia opony podczas jazdy kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Na szczęście nie odniósł obrażeń i po przebadaniu przez zespół pogotowia pozostał na miejscu. Strażacy oznakowali miejsce kolizji, odłączyli akumulator, zebrali sorbentem płyny eksploatacyjne rozlane na jezdni a po prawie dwu godzinnej akcji miejsce działań przekazano zarządcy drogi. W działaniach ratowniczych brało9 udział 6 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Wiskitki.

Również w niedzielę 05.06.2016 r. ok. g. 18.13 miał miejsce wypadek w miejscowości Zimna Woda. Prawdopodobnie na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki. Kierowcy i pasażerowie opuścili pojazdy o własnych siłach i po przebadaniu przez zespół pogotowia pozostali na miejscu. Ruch na drodze został całkowicie wstrzymany. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory i kierowali ruchem do czasu przyjazdu policji. W dwu i pół godzinnej akcji brało udział 11 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Zbiroża.

Reklama